برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۹۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۲
هفته بیستم لیگ برتر؛
روز نخست از هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر فوتبال عصر امروز یکشنبه با برگزاری دیدار تیم‌های استقلال و پیکان در ورزشگاه آزادی پی‌گرفته شد که این بازی در پایان با برتری یک بر صفر استقلال خاتمه یافت. سجاد شهباززاده در دقیقه 95 زننده گل آبی‌ها بود.
تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر پیکان در دقیقه 95 به 3 امتیاز ارزشمند دست یافت و به رده دوم جدول رده‌بندی صعود کرد.

روز نخست از هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر فوتبال عصر امروز یکشنبه با برگزاری دیدار تیم‌های استقلال و پیکان در ورزشگاه آزادی پی‌گرفته شد که این بازی در پایان با برتری یک بر صفر استقلال خاتمه یافت. سجاد شهباززاده در دقیقه 95 زننده گل آبی‌ها بود.

استقلال که برای نخستین بار وحید طالب‌لو را درون دروازه داشت و امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، خسرو حیدری، یعقوب کریمی(33- محمدرضا خرسندنیا)، امید ابراهیمی، میلاد فخرالدینی، هاشم بیگ‌زاده، رضا عنایتی، سجاد شهباززاده و آرش برهانی(74- میلاد نوری) نیز در شروع بازی بهره گرفت سعی داشت از همان ابتدای کار با سانترهای جناحین دروازه رحمتی را باز کند.

بعد از چند حمله و ضد حمله از طرفین که در دقایق اولیه یک کارت زرد را برای هر دو گروه به دنبال داشت نخستین جرقه را آبی‌ها در دقیقه 13 زدند. سانتر حیدری از راست را بیگ‌زاده در حالی که مدافعی در کنار خود نمی‌دید با بی دقتی به دستان رحمتی زد تا این فرصت از دست برود.

استقلال در دقیقه 26 تیر دروازه حریف را نیز به لرزه در آورد. ضربه کاشته راه دور امید ابراهیمی در حالی که رحمتی فقط نظاره‌گر توپ بود به تیر افقی دروازه اصابت کرد تا همچنان دروازه پیکان بسته بماند. در دقیقه 29 پیکان صاحب یک ضربه کاشته شد که ضربه نصرتی به بالای دروازه نصرتی رفت.

در ادامه کار پیکان یکی دو بار روی دروازه استقلال خطر ساز شد اما نتوانست به گل برسد. در دقایق پایانی نیمه اول هم بازیکنان استقلال معتقد بودند تورج حق‌وردی داور مسابقه باید خطای پنالتی را روی شهباززاده اعلام می‌کرد که اینگونه نشد تا در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

با شروع نیمه دوم استقلال فشار را روی دروازه حریف بیشتر کرد و در همان چند دقیقه ابتدایی این نیمه با ارسال‌های متوالی و ضربات سر بازیکنان خود عرصه را بر پیکانی‌ها تنگ کرد اما بعد از دقایقی پیکانی ها بازی را به تعادل کشاندند و با دوندگی اکبرپور و دیگر یاران این تیم تا حدی تعادل در میانه میدان برقرار شد.

استقلال با تلاش امید ابراهیمی از اواسط نیمه دوم سعی کرد موج جدیدی از حملات خود را آغاز کند. در دقیقه 71 این بازی سانتر حیدری را بیگ‌زاده روی تیر دوم دروازه حریف قدر ندانست و توپ را به بالای دروازه رحمتی زد.

قلعه‌نویی در 20 دقیقه پایانی میلاد نوری را هم به میدان فرستاد تا در غیاب کرار، خلاقیت در خط میانی این تیم افزایش یابد. از دقایق 80 به بعد استقلال فشار را روی دروازه حریف افزایش داد اما نتوانست دروازه رحمتی را باز کند. در دقیقه 90 این بازی پیکان دست به یک ضد حمله خطرناک زد و حتی دروازه طالبلو را هم گشود اما حق وردی خطای مهاجم پیکان را روی طالبلو اعلام کرد در حالی که صحنه کاملا مشکوک بود.

این بازی پنج دقیقه وقت اضافه داشت و سرانجام در دقیقه 95 آبی‌ها به گل رسیدند. سانتر فخرالدینی با ضربه سر مهاجمان استقلال همراه شد که در مرتبه اول رحمتی برگشت داد اما شهبارزاده با ضربه سر خود دروازه حریف را گشود تا آبی‌ها در آخرین دقیقه به 3 امتیاز ارزشمند دست یابند و به رده دوم جدول رده بندی صعود کنند.

برنامه ادامه دیدارهای هفته بیستم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

پنجشنبه - بیست و سوم بهمن‌ماه
* ملوان بندرانزلی - راه‌آهن تهران، ساعت 14:30، ورزشگاه تختی انزلی
* گسترش فولاد تبریز - نفت مسجد سلیمان، ساعت 14:30، ورزشگاه اختصاصی گسترش

جمعه - بیست و چهارم بهمن‌ماه
* پدیده مشهد - پرسپولیس تهران، ساعت 15، ورزشگاه ثامن مشهد
* صبای قم - تراکتورسازی تبریز، ساعت 15:30، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم
* فولاد خوزستان - سپاهان اصفهان، 17:30، ورزشگاه تختی اهواز

جدول رده‌بندی لیگ برتر:
1- نفت تهران 38 امتیاز (یک بازی بیشتر)
2- استقلال تهران 37 امتیاز
3- فولاد خوزستان 37 امتیاز
4- سپاهان اصفهان 34 امتیاز
5- تراکتورسازی تبریز 32 امتیاز
----------------------------------------------
14- گسترش فولاد تبریز 17 امتیاز
15- راه‌آهن تهران 16 امتیاز
16- ملوان بندرانزلی 15 امتیاز
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: