برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۹۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۹
نیروهای عراقی اعلام کردند که کنترل کامل شهر بیجی در استان صلاح الدین عراق را در دست گرفتند.
شبکه خبری العربیه در خبری فوری اعلام کرد که نیروهای عراقی کنترل کامل شهر بیجی در استان صلاح الدین عراق را در دست گرفتند.

به گزارش العریبه، نیروهای عراقی اعلام کردند که کنترل کامل شهر بیجی در استان صلاح الدین عراق را در دست گرفتند.

نیروهای امنیتی عراق طی روزهای گذشته در ادامه پیشروی های خود در استان صلاح الدین مناطقی را در شهر بیجی در استان به تسلط خود درآورده بودند و شماری از تکفیری‌ها را به هلاکت رساندند.

بیجی شهری است که در استان صلاح الدین عراق  و کنار رود دجله و نزدیک شهر موصل قرار دارد و جمعیت این شهر بیش از 100 هزار نفر است.این شهر به دلیل همجواری با پالایشگاه بیجی شهری مهم به حساب می آید.مردم آن عمدتا از اهل سنت و کُردها هستند.این شهر عراقی در استان صلاح الدین در 210 کیلومتری شمال بغداد و در حدفاصل جاده منتهی به موصل واقع شده است.برخی تاسیسات مهم این شهر علاوه بر پالایشگاه استراتژیک آن که یکی از بزرگترین پالایشگاه های عراق محسوب می شودف کارخانه روغن نباتی، کود شیمیایی و نیروگاه های برق حرارتی و گازی است.

از مهمترین عشایر شهر بیجی عشیره الجیسات، البوناصر،، البوعبید، البونمر، الجبور هستند.در این شهر ساکنان تکریت که به التکارته معروف است حضور دارند.شخصیت های معروف شیخ غالب النفوس، شیخ ضیاء الادیب، شیخ مرحوم فیصل الفرحان، شیخ عبدالله الکنینه، نجاح الشاطی، ناظم کمال آل سنبوله و مصطفی العزاوی است.

مهمترین مناطق این شهر العصری، التامیم، تل الزعتر، الدربات القدیمه است. شهرک هایی برای کارمندان پالایشگاه بیجی و نیروگاه برق از سوی دولت ساخته شده است که شامل شهرک برق، شهرک نفت، شهرک پالایشگاه است.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: