برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۳
طلا در بازار جهانی در بحبوحه نشانه‌های کندی اقتصاد جهانی در برابر دورنمای افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا که به تقاضا برای این فلز زرد لطمه می‌زند، با کاهش روبرو شد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات سه شنبه بازار سنگاپور 1274 دلار معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل 0.1 درصد کاهش یافت و به 1275 دلار رسید.

طلا از ابتدای امسال تاکنون با مطرح شدن احتمال به تاخیر افتادن افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا و همچنین اقدام بانک‌های مرکزی اروپایی و آسیایی در گسترش تدابیر محرک مالی که تقاضا برای دارایی‌های مطمئن را برانگیخت، 7.6 درصد رشد قیمت داشته است.

گزارش روز گذشته نشان داد رشد بخش تولید آمریکا در ژانویه ضعیف‌ترین روند مشاهده شده در یک سال گذشته را داشت در حالیکه آماری که تا پایان هفته منتشر می‌شوند ممکن است نشان دهد کارفرمایان آمریکایی مشاغل جدیدی را در ژانویه ایجاد کرده اند.

به گفته مدیر شرکت بازرگانی طلای وینگ فانگ فایننشیال گروپ در هنگ کنگ، نوسان قیمت طلا به دلیل انتشار آمار اقتصادی کمتر از حد مطلوب آمریکا و مطرح شدن مجدد زمان افزایش نرخ‌های بهره در این کشور افزایش یافته است اما این شرکت معتقد است طلا در روند نزولی قرار دارد و سرمایه گذاران به دقت آمار اشتغال را که برای مقامات بانک مرکزی آمریکا مهم بوده و در تصمیمات پولی آنها تاثیر می‌گذارند را تحت نظر دارند.

ذخایر "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس در جهان و معیار سنجش رضایت سرمایه گذاران است، تا روز دوشنبه به 24.65 میلیون اونس افزایش یافت که بالاترین افزایش از اکتبر بود.

صندوق‌های سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس آمریکا ماه ژانویه با افزایش 1.9 میلیارد دلاری ذخایرشان روبرو شدند که بزرگترین افزایش از سپتامبر سال 2012 تاکنون بود. به گفته تحلیلگران کومرس بانک، بازگشت سرمایه گذاران به این صندوق‌ها یکی از تحولات قابل توجه بازار طلا در سال جاری و دلیل عمده افزایش قیمت طلا از ابتدای سال تاکنون بوده است. این فلز ارزشمند در ژانویه 8.4 درصد رشد قیمت داشت که بزرگترین رشد از ژانویه سال 2012 به این طرف بود.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و 17.2303 دلار معامله شد. هر اونس پلاتین با 0.3 درصد افزایش، به 1230 دلار رسید و هر اونس پالادیم با 0.3 درصد افزایش، 788 دلار بود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: