برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۹۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۴
مدیر کل حج و زیارت استان زنجان گفت: اعضای اصلی یک باند که از دارندگان فیش حج تمتع و عمره مفرده، کلاهبرداری کرده اند، موفق شدند از این استان بگریزند.
فرامرز بابایی افزود: با اقدام به موقع و تشدید اقدامات نظارتی، زمینه فعالیت این باند کلاهبرداری در زنجان مسدود شد و تمام دفاتر راه اندازی شده از سوی آنها در این استان جمع آوری شد.

وی یادآور شد: در آخرین اقدام نظارتی و کنترلی انجام شده توسط تمام دستگاه های انتظامی، قضایی و حج و زیارت علاوه بر جمع آوری دفاتر خرید و فروش فیش حج این باند، تمام افرادی که در این دفاتر فعالیت می کردند، دستگیر شدند.

بابایی اظهار کرد: افرادی که دردفاتر این باند مشغول فعالیت بودند به علت دستمزد خوبی که رییس باند وعده آن را داده بود، فریب خورده و همکاری می کردند.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان محل آخرین دفتر خرید و فروش فیش حج این کلاهبرداران را در جنب امامزاده سید ابراهیم(ع) اعلام کرد و از تعطیلی و جمع آوری کردن این دفتر هم خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: گردانندگان اصلی این باند تاکنون چندین بار دستگیر شده اند، اما پس از هر بار آزادی به فعالیت غیر قانونی خود ادامه داده اند.

مدیرکل حج و زیارت استان زنجان تاکید کرد: در صورتی که هر مسوولی در محدوده قانونی خود، به درستی فعالیت ها را مدیریت کند، می توان از وقوع چنین تخلفاتی جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: اکنون هر شخصی که ادعای داشتن وکالت نامه یا صلح نامه را داشته باشد و یا اسناد حجی که روال غیر قانونی معاوضه یا خرید و فروش را طی کرده باشند، در این سازمان ارزش قانونی ندارد.

بابایی یادآور شد: مردم می توانند تمام فعالیت های خود در این زمینه را از طریق دفاتر حج و زیارت به صورت قانونی پیگیری کنند.

طی یک ماه گذشته اداره کل حج و زیارت استان زنجان خبر فعالیت یک باند کلاهبرداری را جهت هوشیاری مردم منتشر کرده بود.

این باند کلاهبرداری که آژانس های خرید و فروش فیش حج راه اندازی و در زمینه نقل و انتقالات فیش عمره مفرده و حج تمتع، فرصت سودجویی از فروشندگان و خریداران این فیش ها را کسب کرده بود.

اعضای این باند با خرید فیش های عمره مفرده و حج تمتع به کمترین قیمت ممکن و فروش آن به بالاترین نرخ بساط سودجویی از زنجانی ها را گسترده بودند.

این باند کلاهبرداری در زمان خرید فیش ها در ابتدا مبلغ اندکی را همچون بیعانه به فروشنده پرداخت کرده و در مقابل فرد را وادار به امضای قرارداد یا صلح نامه می کرد و پس از آن مابقی پول را به وی نمی داد.

این در حالی بود که همان فیش را بدون حضور فروشنده به یک یا چندین نفر دیگر به بالاترین نرخ ممکن واگذار می کرد.

اعضای این باند برای بستن هر نوع راه مقابله قانونی فرد فروشنده یا خریدار را وادار به امضای قراردادی می کرد که یکی از مفاد آن عدم معامله یا همکاری با وی بود.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: