برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۹
پایگاه اینترنتی بی بی سی نوشت: قاضی دادگاهی در شهر گرانادا در جنوب اسپانیا ده کشیش یک کلیسای کاتولیک رومی و دو کارمند غیر روحانی کلیسا را به آزار جنسی کودکان متهم کرده است.
به گزارش پایگاه اینترنتی «بی بی سی»، این 12 نفر به سوء استفاده از چهار پسر نوجوان بین سال های 2004 تا 2007 مظنون هستند و گفته می شود که جدی ترین تخلفات در خانه یکی از کشیش ها روی داده است.

در ماه نوامبر پاپ فرانسیس در تماسی تلفنی با یک مرد 24 ساله که می گوید قربانی این گروه بوده است از او عذرخواهی کرد.

پاپ پس از آنکه این مرد در نامه ای اتهاماتش را علیه این گروه تشریح کرد به او زنگ زد.
پاپ قول داده که در برخورد با معضل آزار جنسی کودکان هیچ مدارایی در کار نخواهد بود و دستور تحقیقات در این مورد را داده است.

در ماه نوامبر چند نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شدند اما مظنونان اکنون به قید وثیقه آزاد هستند.

به گزارش تلویزیون آر تی وی ای اسپانیا، مرد جوان مزبور و دوستش به عنوان داوطلب در آن کلیسا در گرانادا خدمت می کردند.

ادعا می شود که یک کشیش آنها را دعوت کرد برای وقت‌گذرانی به محل سکونت او و یک جای دیگر بروند و گفته می شود که جدی ترین تعرض جنسی آنجا روی داد.

پس از تماس پاپ با کسی که مدعی شده مورد آزار قرار گرفته است، فرانسیسکو خاوییر مارتینز، اسقف اعظم گرانادا، و دیگر کشیشان برای طلب بخشش به خاطر سوءاستفاده جنسی در کلیسا، در برابر قربانگاه کلیسای جامع گرانادا به خاک افتادند.

بسیاری از قربانیان سوء استفاده جنسی در کلیسا از «کوتاهی واتیکان» در مجازات مقام های ارشدی که به لاپوشانی اینگونه رسوایی ها متهم هستند، خشمگینند.

پاپ فرانسیس در ماه ژوئیه از قربانیان سوءاستفاده جنسی طلب بخشایش کرد و «شرکت در جرم» کلیسا به خاطر پنهان کردن «جرایم فاحش» روحانی‌ها را محکوم کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی