برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰
رحيمي اين نامه را نوشت تا در تاريخ بماند كه اگر اشكالي هم بوده رئيس دولتي كه دولتش را پاك دست ترين دولت تاريخ ايران مي خواند بيش از رحيمي از جزئيات آن مطلع بوده است.
گروه سياسي هشت صبح: ساعاتي پس از انتشار نامه محمدرضا رحيمي تحليل هاي بسياري درباره مخاطب اصلي اين نامه كشور را فرا گرفت و كارشناسان سياسي هريك از نگاه و زعم خود به بررسي آن پرداختند.

برخي با اشاره به ظاهر نامه كه خطاب به محمود احمدي نژاد نوشته شده بود، رئيس جمهور سابق كشور را تنها مخاطب نامه رحيمي فرض كرده و به تحليل آن پرداخته اند.


نكته اما اينجاست كه اگر قرار بر اين بود كه رحيمي تنها به دنبال گله كردن از شخص محمود احمدي ن‍ژاد و يادآوري برخي خاطرات مشترك به وي بوده باشد، چه نيازي به انتشار نامه اي علني و ارائه آن به رسانه ها به جاي تحويل آن به يار ديرينه اش؟

رحيمي اين نامه را نوشت تا در تاريخ بماند كه اگر اشكالي هم بوده رئيس دولتي كه دولتش را پاك دست ترين دولت تاريخ ايران مي خواند بيش از رحيمي از جزئيات آن مطلع بوده است. 


روي ديگر خطاب رحيمي با اصولگراياني است كه در انتخابات مجلس وي را پخش كننده خرج انتخاباتي 170 نماينده مجلس قرار داده اند و حالا كه رحيمي سخن از آن مي گويد كسي حاضر به تائيد وي نيست تا مبادا پايش در اين پرونده باز شود. رحيمي نامه را خطاب به آنها هم نوشته تا اگر همچنان به سكوت خود در اين باره ادامه دهند، جزئيات بيشتري از رفاقت خود با آنها را افشا كند و كسان ديگري را نيز با خود به مسلخ بكشد. 

چرا احمدي ن‍ژاد تنها مخاطب نامه نگاري هاي رحيمي نيست؟

رسم تاريخ اينگونه است كه همه حاكمان براي تبرئه خود از ناكامي ها و شكست ها پس از پايان يا حتي در حين انجام ماموريت كتابي را منتشر مي كنند و در آن به تبرئه خود مي پردازند و به عبارتي بدون حضور هيچ خبرنگاري به دغاع از عملكرد خود مي پردازند. رحيمي فعلا فرصت انتشار كتاب خاطرات خود را ندارد و از حربه نامه نگاري براي به چالش كشيدن مخالفان و منتقدان خود بهره مي جويد. وي بهتر از هركس مي داند كسي به نامه نگاري هايش پاسخ نمي دهد و اگر هم دهد رحيمي آنقدر كد در ذهن و شايد هم اسنادي رونشده دارد كه كاري كند نه از تاك نشان ماند و نه از تاك نشان.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: