برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸
پرونده ایران در جام شانزدهم بسته شد؛
پرونده‌ای که مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در کنفدراسیون آسیا باز کرده بودند در شرایطی با بازنده شدن کشورمان بسته شد که از ابتدا هم پیش‌بینی می‌شد AFC رای دیدار با عراق را برنگرداند.
به گزارش هشت صبح، پس از پایان دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای جام ملت‌های آسیا که با شکست ایران برابر عراق در ضربات پنالتی همراه شد، مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان با جمع آوری مستندات و مدارک لازم، نسبت حضور "علا عبدالزهرا" بازیکن عراق در این مسابقه اعتراض کرد.

مسئولان فدراسیون فوتبال طبق مدارکی که از نادو در اختیارشان قرار گرفته، به کنفدارسیون فوتبال آسیا اعلام کردند این بازیکن عراقی به علت دوپینگی بودن و تائید محرومیت آن از سوی فیفا، نباید در این مسابقه به میدان می‌‎رفت، به همین خاطر نتیجه بازی باید 3 بر صفر به سود ایران تغییر کند.

پس از اینکه مسئولان ایران روز شنبه و بصورت رسمی اعتراض خود را به مقامات AFC اعلام کردند، ابتدا قرار بود ساعت 10 صبح امروز یکشنبه نشست کمیته انضباطی AFC برای رسیدگی به این موضوع برگزار شود اما این جلسه به ساعت 14:30 موکول شد تا نمایندگان دو تیم هم در نشست حضور داشته باشند.

بر پایه این گزارش، این نشست با حضور مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون ایران، هوشنگ مقدس سرپرست کاروان و مسئولان تیم ملی عراق برگزار شد که در نهایت بدون توجه به دوپینگی بودن بازیکن عراق، حق ایران نادیده گرفته شد و مسئولان AFC از تغییر نتیجه این بازی خودداری کردند.

در این شرایط تیم ملی ایران که صبح امروز از کانبرا راهی سیدنی شده بود، ساعت 6 بامداد فردا دوشنبه از سیدنی به تهران باز می‌گردد و دوشنبه شب به تهران خواهد رسید.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: