برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۵
افشين پيرواني کاپيتان سابق تيم‌ملي فوتبال باتوجه به ساختار و امکانات ورزش و فوتبال ايران نتايج تيم‌ملي را قابل قبول دانست.
پیروانی در رابطه با تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: من معتقدم با توجه به لیگ های فوتبال مان و امکانات و ساختار ورزش بخصوص فوتبال ما نتایج تیم‌ملی قابل قبول بود. البته تا تورنمنتی پیش می‌ آید، ما همیشه توقع قهرمانی داریم اما باید ببینم واقعا چه کارهایی کردیم که همیشه قهرمانی می‌ خواهیم. اگر نخواهیم درست ببینیم که در برنامه ریزی ها و ساختار چه کردیم این توقع برد داشتن زیادخواهی است.

وی در مورد نکات مثبت تیم‌ملی مان در این مسابقات گفت: بزرگترین نکته مثبت تیم‌ملی ما حضور یک مربی بزرگ، اسمی و با دانش روی نیمکت ما بود که در وهله اول نظم و انضباط را بر تیم حاکم کرد چه در داخل زمین و چه بیرون زمین. تقریبا از معدود دفعاتی بود که تیم‌ملی ما به مسابقاتی می‌ رفت و ما هیچگونه خبر حاشیه ای و جنجالی نه از اردو به گوشمان می‌ رسید نه از بازیکنان و این نظم و انضباط در داخل زمین نیز به صورت تاکتیکی وارد تیم ما شده بود. دستاورد بعدی حضور جوانانی بود که برای اولین بار به تیم‌ملی ما اضافه شدند، این باعث تضمین این تیم برای سال های آینده می‌ شود. اگر بخواهیم فنی تر به دستاوردهای مثبت تیم‌ملی نگاه کنیم، می‌ بینیم که در ساختار دفاعی به بلوغ رسیده ایم ما بسیار حرفه ای دفاع می‌ کردیم و در ضدحمله و حمله سریع بسیار موثر واقع می‌ شدیم و البته باید این را هم قبول کنیم تیم ما در استفاده از ضربات ایستگاهی و شروع مجددها بسیار دقیق و حرفه ای شده بود.

پیروانی راجع به نکات قابل انتقاد فوتبال ایران اضافه کرد: به هر حال ما اگر قهرمان هم می‌ شدیم نباید فراموش می‌ کردیم که چه ایراداتی در ساختار فوتبالمان داریم. ما افراد متخصص و علمی در این فوتبال کم داریم یا حداقل از آنهایی که داریم استفاده نمی‌کنیم. در فوتبال ما هزینه زیاد می‌ شود اما واقعا این هزینه ها سازماندهی نمی‌ شود و هدف مشخصی ندارد. در بحث فنی و راجع به تیم‌ملی آقای کی‌روش هم خوب می‌ داند که ما در فاز حمله آنطور که باید نبودیم چون به نظر من ابزار لازم را نداشتیم. من فکر می‌ کنم هم آقای کی‌روش هم همه بازیکنان به خوبی می‌ دانند که ما در 50 متر جلو دچار مشکل بودیم که این نقیصه هم باید در وهله اول در لیگ و باشگاه هایمان برطرف شود. باشگاه ها باید بازیکن سازی کنند تا ابزار لازم برای موفقیت در حمله و فاز هجومی دست تیم‌ملی و مربیان آن باشد. اگر این اتفاق نیافتد همین می‌ شود که آقای کی‌روش می‌ آید و با توجه به استفاده درست از ابزارهایی که دارد یک تیم تدافعی با نگاه به ضدحمله های موثر را روانه مسابقات می‌ کند که با توجه به شرایط موجود منطقی است.

پیروانی در پایان درباره انتقادات صورت گرفته از کارلوس کی‌روش افزود: در این زمینه صحبت بسیار است، مثلا می‌ توانم از مربی ای نام ببرم که همیشه می‌ گفت من دوای درد پرسپولیسم. من را بیاورید پرسپولیس قهرمان است. وقتی به این تیم آمد گفت بازیکن نداریم زمین نداریم، زمان نداریم و تا می‌ توانست برای ناکامی خود بهانه جمع می‌ کرد.

تعطیلات نیم فصل رسید ایشان یارگیری جالبی را برای این تیم بزرگ انجام داد که منتقدین بسیاری دارد و فقط خودش می‌ داند چگونه این نوع یارگیری انجام شد و الان هم در جدیدترین بهانه خود زودتر تمام شدن بازی های تیم‌ملی را بهانه کرده که در زمینه سازی ناکامی های احتمالی آینده تیم از الان کارش را شروع کرده باشد. جالب است که می‌ بینم ایشان الان منتقد اصلی فدراسیون فوتبال و آقای کی‌روش شده در حالی که سابقه کارلوس کی‌روش و نوع کارش همه چیز را نشان می‌ دهد. امیدوارم انتقادهای ایشان در این روزها شروع لابی ایشان برای رسیدن به پست و مقامی در تیم ملی برای آینده نباشد.به هرحال ایشان یک بار سابقه انتقاد از پرسپولیس و پست گرفتن در این تیم را تجربه کرده و مطمئناً هدف بعدی اش گرفتن پستی در تیم ملی می‌باشد.
منبع: ورزش سه
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: