برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۴
پایگاه اینترنتی SMH از اشکان دژآگه، آندرانیک تیموریان و مرتضی پورعلی‌گنجی به عنوان مردان تاثیرگذار ایران در بازی فردا نام برد.
ایران و عراق فردا صبح در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در شهر کانبرا برابر هم به میدان می‌روند.

پایگاه اینترنتی SMH استرالیا در گزارشی به این بازی حساس پرداخت و از اشکان دژآگه، آندرانیک تیموریان و مرتضی پورعلی‌گنجی به عنوان بازیکنان تاثیرگذار ایران در بازی فردا نام برد.

این سایت استرالیایی درباره بازی ایران و عراق نوشت: هر دو تیم به دنبال این هستند که احساسات را در بازی فردا کنار بگذارند تا صعودی بی‌دردسر به جمع 4 تیم برتر رقابت‌ها داشته باشند. در تیم ملی ایران دژآگه اهمیت زیادی در خلق موقعیت دارد و فردا می‌تواند بار دیگر یکی از مهم‌ترین بازیکنان ایران باشد. او رابط بین خط هافبک و خط حمله در تیم ملی ایران است. در مرحله گروهی بارها شاهد بودیم که دژآگه در زمین خودی توپ‌گیری و حملات ایران را آغاز می‌کند. ایران معمولا فرصت گل زیادی در بازی‌اش ایجاد نمی‌کند ولی همان چند فرصت نیز با هوشیاری اشکان دژآگه ایجاد می‌شود.

آندرانیک تیموریان ستون تیم ملی محسوب می‌شود. بی‌تردید او بهترین بازیکن ایران در این جام بوده است. تیموریان توانسته به ساختار دفاعی ایران نظم ببخشد. حضور او یک نکته مهم برای کی‌روش است. او تکل می‌زند، توپ‌گیری می‌کند، بازی‌خوانی می‌کند، بازی را درمی‌آورد و در حمله شرکت می‌کند. تمام کاری که یک هافبک دفاعی تراز اول باید انجام دهد را در میدان از خود نشان می‌دهد. او تاکنون دو پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش مهیا کرده است که برای بازیکنی با پست او جالب توجه است.

مرتضی پورعلی‌گنجی بی‌شک بهترین مدافع وسط این جام تاکنون بوده است. او با وجود سن کمی که دارد توانسته عملکرد خیلی خوبی در قلب خط دفاع ایران از خود نشان دهد. عملکرد پورعلی گنجی یکی از دلایلی بوده که ایران هنوز در این جام گلی دریافت نکرده است.

این پایگاه اینترنتی همچنین از جاستن میران و یاسر قاسم نیز به عنوان بازیکنان تاثیرگذار عراق در بازی فردا نام برد.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: