برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۸۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۳
فواد معصوم تاكيد كرد:
فواد معصوم گفت سلیمانی مسافر دائمی بغداد و مسافر قدیم کردستان است.سلیمانی فقط در زمینه ارسال سلاح برای عراق نقش آفرینی نکرد بلکه نقش موثری در عرصه تحولات میدانی داشت.
رئیس جمهوری عراق به نقش آیت الله سیستانی، ایران و رئیس اقلیم کردستان در توقف حرکت تکفیری ها اشاره کرد.

به گزارش پایگاه المسله، فواد معصوم رئیس جمهوری عراق اعلام کرد: فتوای آیت الله سیستانی حرکت داعش به سوی بغداد را متوقف کرد و نقش زیادی در حمل سلاح شیعیان علیه داعش داشت.

وی افزود: نیروهای مردمی خطر داعش را از بغداد پس از فروپاشی ارتش عراق در موصل دفع کردند.

معصوم تاکید کرد: جوبایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا به صراحت گفت که ما نمی توانیم برای ایران مشکل آفرینی کنیم و خواستار توافق با آن هستیم و مشابه این کلام از جان کری وزیر خارجه نيز شنیدم.

رئیس جمهوری عراق در ادامه بیان کرد: مسعود بارزانی در توقف حرکت داعش نقش داشت.اگر داعش موفق به یورش به کردستان و رسیدن به مرزهای ایران و ملتهب کردن کل منطقه می شد هیچ ارتشی قادر به خارج کردن آن از این منطقه نبود.

فواد معصوم همچنین گفت: قاسم سلیمانی نیز نقش موثری در توقف حملات داعش داشت.سلیمانی مسافر دائمی بغداد و مسافر قدیم کردستان است.سلیمانی فقط در زمینه ارسال سلاح برای عراق نقش آفرینی نکرد بلکه نقش موثری در عرصه تحولات میدانی داشت.

وی تاکید کرد: ایران داعش را تهدیدی برای امنیت ملی خود می داند و سلاح ایرانی خیلی سریع به بغداد و اربیل سرازیر شد بدون اینکه درباره قیمت چانه زنی شود.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: