برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۲
خشکی هوا همراه با آلودگی هوا موجب تشدید بیماری برونشیت می‌شود.
نوربخش متخصص ریه گفت: برونشیت به معنای التهاب لوله‌های برونشی می‌باشد. برونشیت‌های میکروبی، ویروسی، ثانویه سینوزیت و آلرژیک انواع این بیماری است.

وی بیان کرد: برونشیت‌های میکروبی در کودکان شدت بیشتری دارد و برخی مواقع نیاز به بستری دارد. برونشیت‌های میکروبی بزرگسالان با آنتی بیوتیک‌های خوراکی درمان می‌شود.

نوربخش ادامه داد: برونشیت‌های ویروسی شایع است و معمولا 3 الی 4 روز همراه با سرفه های شدید و تب است که نیاز به درمان‌های نگهدارنده دارد.

وی افزود: برونشیت‌های ثانویه سینوزیت است که به دلیل سینوزیت‌های چرکی و حساسیتی تغییراتی در جدار برونش‌های دستگاه تنفسی ایجاد می‌کند و اگر سینوزیت درمان شود، این بیماری نیز درمان می‌شود.

نور بخش اظهار داشت: آلودگی هوا، سیگار و قلیان اطراف بچه، وسایل گرم کننده نظیر شومینه و بخاری گازی که فاقد دودکش هستند، آلودگ محیطی ایجاد کرده و به دلیل صدمه به دستگاه تنفسی می‌توانند فرد را مستعد برونشیت کنند.

وی در پایان گفت: خشکی هوا همراه با آلودگی باعث تشدید برونشیت می‌شود. این بیماری در پسران بیشتر از دختران است. کودکان که نارس به دنیا آمده‌اند و مشکلات مادرزادی دستگاه ریه داشته باشند، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: