برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
اگر امروز این بازیکنان را در ترکیب ایران دیدید، تعجب نکنید؛ وحید امیری، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری و سروش رفیعی.
 کارلوس کروش دیروز به دور از چشم همه و به صورت مخفیانه، ترکیب اصلی تمرین را چید. ترکیبی که اگر آن را بشنوید باورتان نمی شود. دیروز او دو بار ترکیب را در تمرین عوض کرد. او ترکیب اصلی را در نیم ساعت پایانی تمرین کنار هم گذاشت، بازیکنانی که شاید خودشان باورشان نمی شد در مهمترین بازی گروهی، از ابتدا در زمین باشند.

در این ترکیب او علیرضا حقیقی را فیکس گذاشت. در خط دفاعی یک تغییر ایجاد کرد و آن حضور خسرو حیدری به جای وریا غفوری بود. بدین ترتیب سید جلال حسینی و مرتضی پورعلی گنجی در میانه دفاع قرار گرفتند. مهرداد پولادی مثل دو بازی قبل مدافع چپ شد و در راست خسرو حیدری قرار گرفت. نکته اینجاست که خود خسرو تصور می کرد به هیچ وجه دفاع راست بازی نکند چون کروش نشان داده بود او را برای هافبک یا بال راست می خواهد. جالب اینجاست حیدری بعد از جام جهانی گفته بود از آنجا که در تیم باشگاهی اش دفاع راست بازی می کند، در تیم ملی هم در این پست بازی کند، بهتر است.

اما سورپرایز اصلی در خط هافبک دیده می شود. او مطابق دو بازی قبلی آندو و نکو را زوج میانی گذاشت، جلوی خط دفاع. اما در راست اشکان دژاگه نیمکت نشین شد تا نوبت به علیرضا جهانبخش برسد.

پدیده ایران که در بازی بحرین چند دقیقه فرصت بازی یافت و در مقابل قطر 90 دقیقه روی نیمکت نشست، حالا مقابل امارات فیکس شده است. پس از عملکرد ضعیف مسعود شجاعی در بازی قبل، کروش روی نام این بازیکن خط قرمز کشید. شماره 7 در مقابل امارات نیمکت نشین است و جای خود را به سروش رفیعی می دهد.

سروش همان بازیکنی بود که کروش به خاطرش تا دقیقه 90 جنگید. او مشکل سربازی داشت اما کروش اینقدر اصرار کرد که سرانجام حکم خروجش را به کمک مسئولان گرفت. حالا او قصد دارد در این بازی از ابتدا به سروش بازی دهد. برای بال چپ هم به احتمال فراوان دوباره شاهد تغییر هستیم. احسان در این بازی قرار است روی نیمکت بنشیند و جای خود را به وحید امیری بدهد.

این سورپرایز دیروز کروش در تمرین ایران بود. اماراتی ها تصور می کنند کروش به ترکیب تیم برنده اش دست نزند. او دیروز پشت درهای بسته، کارش را کرد. ترکیبی را چید که هم اماراتی ها را شوکه کند و ایرانی ها را.
 
دلیل نیمکت نشینی این 4 نفر
اشکان دژاگه: مصدوم است و کروش ترجیح می دهد او را بیرون بگذارد تا مبادا مصدومیتش جدی تر شود.

احسان حاج صفی: در بازی با قطر خوب نبود. کروش از خود مدام می پرسید که چرا او بسیار کند شده است.

مسعود شجاعی: در بازی قطر اینقدر ضعیف بازی که کروش نامش خط قرمز بکشد.

وریا غفوری: برخلاف درخشش در بازی بحرین، در بازی قطر نتوانست آنگونه که باید، خوب بازی کند.

دلیل فیکس شدن این 4 نفر
خسرو حیدری: کروش به او علاقه زیادی دارد. استفاده از او در خط دفاعی نشان می دهد کروش می خواهد هجومی تر بازی کند.

علیرضا جهانبخش: او در حمله فوق العاده خوب است و می تواند قدرت هجومی ایران را در راست افزایش دهد.

وحید امیری: در بازی عراق خیلی خوب کار کرد. او بازیکن دونده ای است و می تواند در چپ به پولادی کمک زیادی کند.

سروش رفیعی: سروش فوق العاده انگیزه دارد. او هم گلزن است و هم در تغذیه مهاجم ها بسیار موفق.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی