برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۲
نتانیاهو در گفت‌وگوی تلفنی با جان کری از واشنگتن خواست تا برای لغو تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی جهت آغاز تحقیقات درباره جنایت جنگی در فلسطین وارد عمل شود.
 به دنبال اعلام دادگاه کیفری بین‌المللی مبنی بر آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی در فلسطین نخست وزیر رژیم صهیونیستی از واشنگتن خواست تا برای لغو تصمیم این دادگاه وارد عمل شود.

به گزارش روزنامه مصری الیوم السابع، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با جان کری، وزیر خارجه آمریکا از واشنگتن خواست تا برای لغو تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی جهت آغاز تحقیقات درباره جنایت جنگی در فلسطین وارد عمل شود.

نتانیاهو همچنین در بیانیه‌ای تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی را نشان دهنده رسوایی این دادگاه و حماقت آن دانست و گفت: پس از اینکه این دادگاه اقدام خود را برای آغاز تحقیقات درباره جنایت جنگی در فلسطین اعلام کرد حماس نیز اعلام کرد که علیه اسرائیل شکایت می‌کند. من هیچ گاه تعجب نمی‌کنم که گروه‌هایی مثل حزب الله، داعش و القاعده نیز دست به چنین اقدامی بزنند.

اخیرا جنبش حماس از تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی استقبال و تاکید کرد که هزاران سند از جنایات اسرائیل را به این دادگاه ارائه می‌کند اما واشنگتن اقدام دادگاه کیفری بین‌المللی را محکوم کرده بود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی