برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۲
نماینده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای با گروه موسوم به 1+5، در مصاحبه با خبرگزاری «کیودو» با بیان اینکه هنوز برای قضاوت در مورد پیشرفت مذاکرات زود است، گفت دو طرف فعلا نتوانسته‌اند به فرمولی که برای همه قابل قبول باشد، دست یابند.
سید عباس عراقچی نماینده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری ژاپنی «کیودو» گفت هنوز برای «قضاوت در مورد پیشرفت مذاکرات، زود است».

آقای عراقچی که در آستانه دور تازه مذاکرات هسته‌ای صحبت می‌کرد، گفت طرفین مذاکره‌کننده هنوز نتوانسته‌اند به «فرمول مورد قبول دو طرف» دست یابند.

وی افزود: «همه طرف‌ها نیاز به اطمینان دارند و وظیفه ما این است که به توافقی برسیم که قابل اتکا و پایدار باشد، به نحوی که همه بتوانند به آن اعتماد کنند.»

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در حالی از روز 28 دی (18 ژانویه) در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود که بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در همین شهر به دست آمد، قرار بود طرفین نهایتا ظرف یکسال، یعنی تا سوم آذر 93 (24 نوامبر 2014)، به توافق نهایی دست یابند. با این حال، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مهلت این مذاکرات، دو بار تمدید شود. ضرب‌الاجل جدید مذاکرات هسته‌ای، 9 تیر ماه 94 (30 ژوئن 2015) اعلام شده است.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: