برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۹
برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تیم‌های حاضر در جام ملت‌ها عادلانه نیست.
کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برنامه‌ریزی اقامتی تیم‌ها را به گونه‌ای انجام داده که این شرایط برای تیم ایران نسبت به تیم استرالیا و ژاپن چندان مساعد نیست.

AFC پس از مخالفت‌هایی که همچنان با نقش پررنگ یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن تیم ایران دارد، در بحث اقامتی، سفرها و تمرین‌های تیم ایران هم شرایط مساوی را نسبت به تیم‌های کشورهای ژاپن و استرالیا فراهم نکرده است.

به عنوان مثال برنامه‌ریزی تیم ژاپن با رایزنی‌هایی که آنها در AFC داشتند به گونه‌ای است که هر روزی که مسابقه‌شان را انجام می‌دهند، صبح فردای همان روز می‌توانند در شهری که بازی انجام شده، تمرین ریکاوری را برگزار کنند و بعدازظهر برای انجام بازی بعدی عازم شهر دیگر شوند.

همچنین وقتی هتل سافیتل در شهر بریزبان به عنوان محل اقامت استرالیا انتخاب شد و طبق قانون AFC همه تیم‌ها باید در یک هتل اقامت داشته باشند و تیم ایران هم‌اکنون در این هتل حضور دارد به علت شلوغی این هتل، درخواست تغییر آن را داده بود و نهایتا با قدرتی که به واسطه میزبانی جام ملت‌های آسیا دارد، AFC را مجاب کرد تا هتلش را تغییر دهد و آنها اکنون در جای دیگری اسکان گزیده‌اند.

کنفدراسیون آسیا پیش از این در تورنمنت‌های مختلف عملا نشان داده بود که از سوی برخی کشورها و مقامات آنها نفوذپذیر است. اگرچه تیم‌های ایرانی که معمولا در شرایط سخت و با امکانات محدودی دوران آماده‌سازی‌شان را طی می‌کنند، آماده مواجهه با چنین شرایطی هستند و نمی‌توان این مسائل را به طور قطع دلیلی برای نگرانی از عملکرد نامطلوب تیم دانست.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: