برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۷۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۵
سید حسن نصرالله :
دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد که مقاومت انواع تسلیحاتی که حتی به ذهن دشمن هم خطور نمی‌کند در اختیار دارد.
 هشت صبح:  روزنامه الاخبار لبنان با انتشار بخش‌هایی از مصاحبه مفصل سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله به نقل از وی نوشت که مقاومت در لبنان تمام انواع سلاح‌ها که به ذهن دشمن برسد یا نرسد را در اختیار دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این مصاحبه طولانی با شبکه المیادین به توانمندی‌های نظامی مقاومت اشاره و تأکید کرد: ما تسلیحاتی از انواع مختلف که به ذهن هر کسی خطور می‌کند را در اختیار داریم.

وی در این مصاحبه که بزودی منتشر خواهد شد جزئیات کشف جاسوسان دشمن صهیونیستی در داخل حزب‌الله لبنان را تشریح و بسیاری از اطلاعات اشتباه و شایعاتی که همراه با این موضوع منتشر شده را اصلاح کرده است.

تسلیحات حزب‌الله حتی به ذهن دشمن هم خطور نمی‌کند

نصرالله در این مصاحبه 3 ساعته به مسائل مختلف پرداخته و دیدگاه‌های حزب‌الله به ویژه در مورد درگیری بین مقاومت و دشمن صهیونیستی، اوضاع سوریه، عراق، عربستان سعودی ، ایران و بحرین، موضوع وهابیت و پرونده گفتگوها بین حزب‌الله و جریان المستقبل و افق پیش روی آن را بررسی کرد.‎

معاریو: بخشی از توانایی‌های غیرقابل چشم‌پوشی ایران نزد حزب‌الله است

 یک روزنامه صهیونیستی نوشت برآوردهای اطلاعاتی نشان از آن دارد که بخشی از توانایی‌های غیر قابل چشم‌پوشی ایران نزد حزب‌الله لبنان است.

به گزارش تسنیم، روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت برآوردهای اطلاعاتی می‌گوید که بخشی از توانایی‌های غیر قابل چشم‌پوشی ایران نزد حزب‌الله لبنان است.

به نوشته معاریو، در اسرائیل این درک وجود دارد که جنگ آتی در جبهه شمالی [لبنان] سخت‌ترین جنگ در دوران کنونی خواهد بود.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: حزب‌الله دارای هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری و موشک‌های دقیق و تسلیحات ضد جنگنده و ناو است.

بر اساس این گزارش، [سید حسن] نصرالله، انبارهای تسلیحات خود را با سلاح‌های ایرانی که اسرائیل هنوز با آن مواجه نشده، پر کرده است.

چندی پیش نیز ژنرال یعقوب عمیدرور مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه "اسرائیل الیوم" نوشته بود: حزب الله لبنان 150 هزار موشک و راکت در اختیار دارد که تعداد زیادی از این سلاح ها قادر هستند به هر نقطه از اسرائیل اصابت کند.

وی به عنوان یک مسئول بلند پایه که تا چندی پیش در تصمیم گیری های رژیم صهیونیستی شرکت داشت، به ارزیابی توانمندی‌های نظامی حزب الله پرداخته و نوشته بود: حزب الله سازمانی غیر دولتی است که توانمندی نظامی آن تقریبا با یک کشور برابری می کند.

وی با اشاره به اینکه حزب الله 150 هزار موشک و راکت در اختیار دارد، از اندازه و فراوانی این سلاح ها به عنوان قدرت آتش بسیار بی نظیر یاد کرد و گفت: چه بسا این توانمندی با تمام کشورهای اروپایی برابری می‌کند.

این مسئول سابق صهیونیستی در ادامه گفته بود: حزب الله موشک های زمین به دریا با برد طولانی  و ضد هواپیما و ضد تانک و نیز هواپیماهای بدون سرنشین  در اختیار دارد.

به گفته وی، حزب الله ساختار نظامی هرمی بسیار منظم و سازمان یافته در اختیار دارد که از نظر فرماندهی بسیار منحصر به فرد بوده و قدرت کنترل زیادی دارد.

پیش از این شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفته بود که "صهیونیست‌ها نیز به‌خوبی می‌دانند که حزب‌الله موشک‌های نقطه‌زن را در اختیار دارد و به‌علت امکاناتی که حزب‌الله به دست آورد و حمایت‌های جمهوری اسلامی و آمادگی حزب‌الله برای هر جنگ آینده، این جنگ برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود".
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: