برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۲
حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری در دولت سابق نسبت به اظهارات اخیر امام جمعه مشهد درباره احمدی‌نژاد واکنش نشان داد.
متن نامه بدین شرح است:

حضرت آیت الله علم الهدی

امام جمعه محترم مشهد

با سلام و عرض ادب

احتراما جملات کوتاهی از جنابعالی در حاشیه پنجمین هماشی همگرایی اصولگرایان درباره آقای احمدی‌نژاد نقل و به سرعت در سایت‌های خبری خصوصا در رسانه‌های مخالفین منتشر شد. فرموده‌اید: "آقای احمدی‌نژاد یک نفری بود که عوضی رفت، مرد و تمام شد، احمدی‌نژاد جریان نیست او در مقابل ولایت ایستاد و سقوط کرد." این ادبیات زیبنده عالم بزرگواری همچون حضرتعالی نبوده و تعجب بسیاری را برانگیخت.

دکتر احمدی‌نژاد مردی است که هشت سال تمام برای ملت ایران خدمت کرد و میلیون‌ها انسان به ویژه محرومین را شیفته انقلاب و نظام اسلامی کرد.

تکریم و جایگاه احمدی‌نژاد در میان مردم جهان به عنوان یک شخصیت انقلابی و استکبار ستیز و استقبال باشکوه از ایشان در کشورهای گوناگون از ونزوئلا تا لبنان افتخاری برای ملت بزرگ ایران است و به عنوان سرمایه انقلاب در سطح بین‌الملل شناخته شده‌اند که باید قدر بدانیم.

احمدی‌نژاد کسی است که در دوره او ارزش‌ها و شعارهای انقلاب و گمنام امام و رهبری برجسته‌تر شد و این حقیقت حتی در اواخر دولت در کلام رهبر معظم انقلاب ذکر شده است: «شعار و گفتمان کلی این دولت که منطبق بر شعار و گفتمان امام و منطبق بر شعارها و گفتمان‌های انقلاب است... چطور مجموعه دولت آماج حملات است علتش هم همین است که گفتمان این دولت انقلاب است و در جهت انقلاب حرکت می‌کند». بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دولت (2 شهریور 87)

و در شهریور سال 91 آخرین دیدار دولت دهم با مقام معظم رهبری فرمود: «سال‌هایی که دولت نهم و دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزش‌های انقلاب و چیزهایی امام به آن توصیه ... می‌کردند خوشبختانه کاملا برجسته شد ... یکی از عوامل گرایش مردم به دولت همین‌هاست، مسئله دعوت به عدالت، مسئله ساده‌زیستی، دور بودن مسئولان از تجمل، اینها خیلی چیزهای مهمی است». (2 شهریور 91)

از حضرتعالی که از چهره‌های شاخص و انقلابی و مدافع ولایت هستید انتظار این بود که نظرات رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار می‌دادید.

دکتر احمدی‌نژاد دولتش را به میان مردم برد و اقصی نقاط کشور از استان‌ها و شهرهای محروم شاهد حضور صمیمی او و دولتمردانش بوده‌اند چنین کسی از یاد مردم نمی‌رود فردی که تنها یک اقدام او ساخت بیش از دو میلیون مسکن مهر برای اقشار ضعیف جامعه بوده و میلیون‌ها انسان صاحبخانه شده است به بوته فراموشی سپرده نمی‌شود.

دکتر احمدی‌نژاد فرزند انقلاب و یاور ولایت بوده و با رهبری پیوند ناگسستنی دارد و دوره او مدیران ارزشی و ولایی در رده‌ها و سطوح مختلف از وزارت تا رؤسای سازمان‌ها و استانداران و فرمانداران و مدیران کلی روی کار آمدند.

او در مقابل ولایت نایستاد و اگر موارد شاذی پیش آمد و عده‌ای خواستند آن را به عنوان تقابل با ولایت القا کنند، با اقدام و اعلام تبعیت ایشان از رهبری معظم انقلاب به پایان رسید.

در مسائلی که پیش آمد اینجانب و عده‌ای از اعضای دولت دهم از نزدیک شاهد بودیم و اسناد تاریخی نشان خواهد داد که ایشان همواره به اصل تبعیت از ولایت فقیه و رهبری تاکید داشتند و طبق آن هم عمل کردند هر چند بنده و عده زیادی از دوستان بهمان مقدار هم رضایت نداشتیم و آن را از باب «الجواد قدیکبو» می‌دانیم ما هرگز دکتر احمدی‌نژاد را مبری از خطا و اشتباه نمی‌دانیم و هیچ‌کس مصون از خطا و اشتباه نیست. لکن انتظار از عالمان دین جذب و اصلاح است نه طرد و نفی مطلق افراد.

طرد و دفع افراد با اتهام مخالفت با ولایت فقیه هنر نیست بلکه، هنر، جذب افراد و افزودن به یاران رهبری و ولایت فقیه است.

دکتر احمدی‌نژاد یکی از شخصیت‌های محبوب در میان ملت شریف ایران است و تمام نشده است و این عزت الهی است که در سایه خدمات طاقت فرسا به مردم و ایستادگی در مقابل مستکبران عالم به دست آمده است. خبر حضور ایشان در ماه‌های گذشته در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و در قم در حرم حضرت معصومه(ع) و در مشهد اردهال ملاحظه فرمایید بیانگر این نکته است که ایشان در دل مردم جای دارد.

حضرت آیت الله علم الهدی شما که از یاران رهبری و از یاوران انقلاب و از مدافعان سرسخت ولایت هستید بر حقیر نسبت به یادآوری این مطالب خرده گیرید که به عنوان یک طلبه در محضر بزرگان حوزه آموخته‌ام که از اساتید خود نیز انتقاد داشته باشم سماحت و بزرگواری و سعه صدری که حضرتعالی دارید آن را به عنوان یک نقد دوستانه تلقی خواهید فرمود.

امید آنکه همگی در مسیر تحقق آرمان‌های امام امت و رهبری معظم انقلاب و پاسداری از ارزش‌های انقلاب استوار و ثابت قدم باشیم.

ایام عزت مستدام

سید محمدرضا میرتاج الدینی
منبع: تابناک
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: