برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۶۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۷
یک فعال محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر فعایت سیرک حیوانات در 30 کشور جهان منسوخ شده است، گفت: جمعی از فعالان محیط زیست بازهم از رئیس سازمان محیط زیست خواستار توقف فعالیت سیرک ها شده اند.
 یک فعال محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر فعایت سیرک حیوانات در 30 کشور جهان منسوخ شده است، گفت: جمعی از فعالان محیط زیست بازهم از رئیس سازمان محیط زیست خواستار توقف فعالیت سیرک ها شده اند.

جمشید پرچی زاده افزود: در بخش هایی از این نامه که به زبان انگلیسی هم ترجمه شده آمده است: ما از شما درخواست داریم که مراحل قانونی برای پایان دادن به استفاده از حیوانات وحشی در سیرک‌های ایران را فراهم کنید، البته این درخواست در استان های زیادی در ایران تأیید شده و دیگر اجازه فعالیت به چنین سیرک‌هایی‌ را نمی‌دهند.

در این نامه به اظهارات مدیرکل محیط زیست چهار محال و بختیاری، که جز اولین استان‌های ایران بود که استفاده از حیوانات وحشی در سیرک‌ها را ممنوع اعلام کرد، اشاره شده است: استفاده از حیوانات وحشی در سیرک نمونه بارز بد رفتاری با حیوانات است و ما قویا این اعمال نادرست و وحشیانه را محکوم می‌‌کنیم.

30 کشور دنیا استفاده از حیوانات وحشی در سیرک‌ها را ممنوع اعلام  کرده اند که همین نشان دهنده این مهم است که نگرش‌ها نسبت به استفاده از حیوانات در دنیا در حال تغییر هستند.

سیرک‌هایی که در شهر های مختلف برگزار می شوند  نمی توانند شرایط مناسب جسمانی‌ و روانی‌ مناسبی را برای حیوانات وحشی در طول سفر فراهم کنند. از طرف دیگر، آسایش حیوانات با سفرهای دائمی در طول سال با زندگی‌ در مکان‌های موقتی متلاشی شده وبه خطر می‌‌افتد.

حیوانات وحشی می‌‌توانند قوی و خطرناک باشند اما حقه‌هایی‌ که آن‌‌ها هر روز باید بیاموزند، نیازمند کنترل شدید و اطاعت کردن است که منجر به ضعیف شدن آنها می شود.

مطالعات مخفی‌ بسیاری در کل جهان انجام شده که نشان دهنده روش‌های وحشیانه تربیت حیوانات است. هیچ پیشه سرگرم کننده دیگری به اندازه سیرک‌ها به صورت روزمره به خشونت حیوانات نمی‌‌انجامد.

در دنیای متمدن امروزی، جایی‌ برای بد رفتاری با حیوانات یا بکارگیری آنها برای اهداف سرگرم کننده وجود ندارد.

وی در پایان اظهار داشت: این فعالان محیط زیست نسبت به کمک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برای برچیده شدن این سرگرمی منسوخ شده در کل دنیا حساب باز کرده اند. 
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: