برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۶۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۰۳:۳۴
یک متخصص کلیه گفت: پس از سرطان ریه، پروستات شایع‌ترین بیماری در مردان به شمار می‌رود که در سال‌های گذشته بر شمار مبتلایان آن افزوده ‌شده است.
دکتر حسن یاری اظهار کرد: گسترش شهرنشینی، کم‌تحرکی، مصرف غذاهای پرچرب، استعمال دخانیات و تماس مستقیم با فلزات سنگین از علل شیوع بیماری‌ها بویژه پروستات مردان است. علاوه بر آن وراثت نقش مهمی در ابتلای مردان به سرطان پروستات دارد.

وی افزود: سابقه فامیلی و ابتلای افراد نزدیک خانواده مانند پدر، عمو و ... عامل مهمی در ابتلای مردان به سرطان پروستات است. سرطان پروستات مردان در سنین بالای ۵۰ سال با علائم و نشانه‌هایی بروز می‌کند که شناخت آن به شتاب بخشی و درمان‌های لازم کمک فراوانی می‌کند.

این اورولوژیست تصریح کرد: تشخیص و درمان سرطان پروستات از روند پیشرفت آن به میزان قابل ‌توجهی پیشگیری می‌کند؛ چرا که سرطان پروستات آهسته و تدریجی در فرد نمایان می‌شود که هر چه سن شیوع سرطان زودتر آغاز شود، پیشرفته و خطرناک‌تر است.

یاری یادآور شد: درد ستون فقرات از علائم شایع بروز سرطان پروستات مردان به شمار می‌رود که این موضوع مهم اهمیت بسزایی در تشخیص و درمان‌های لازم دارد. همچنین متخصصان اورولوژیست آزمایش‌های سرطان پروستات را در مردان بالای ۵۰ سال امری مهم و ضروری می‌دانند که انجام آن به تشخیص و درمان‌های لازم کمک فراوانی می‌کند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: