برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶
معترضان شهر فرگوسن آمریکا در اعتراض به ادامه نژادپرستی پلیس آمریکا به مقر پلیس سنت‌ لوییس یورش بردند.
معترضان شهر فرگوسن آمریکا در اعتراض به ادامه نژادپرستی پلیس آمریکا به مقر پلیس سنت‌ لوییس یورش بردند.

به گزارش اسپاتنیک، معترضان در سنت لوییس ضمن حمله به اداره پلیس فهرستی از درخواست‌های خود را قرائت کردند که شامل دیدار با مقام های پلیس و مقام های ارشد شهر بوده است.

بر اساس این گزارش، اخراج فوری جیسون فلانری افسر پلیسی که آشکارا اعلام کرده است که مایل به کشتار مسلمانان است نیز از دیگر خواسته معترضان بوده است. معترضان همچنین خواستار اخراج دیگر افسر پلیس یعنی رندی هایس شدند که آزار دهنده حیوانات شناخته شده است.

معترضان فرگوسن همچنین خواستار عفو فوری معترضانی شدند که در هفته های اخیر به جرائم غیر خشونت آمیز متهم شده اند. تعدادی از تظاهرات کنندگان در جریان این اعتراضات هدف اسپری فلفل پلیس قرار گرفتند و 5 نفر نیز بازداشت شدند.

هیات منصفه دادگاه شهر نیویورک دانیل پانتالئو افسر پلیسی را که اقدام به خفه کردن اریک گارنر فرد غیرمسلح سیاهپوستی که مشکل تنفسی داشت، کرده بود تبرئه کرد.گارنر اوایل سال 2014 میلادی در منطقه "استیتن آیلند" نیویورک هنگامی که پلیس برای بازداشت کردنش به وی حمله کرد، بر اثر خفگی از ناحیه گلو جان داد.

در ویدئویی که از نحوه بازداشت مقتول منتشر شده نشان می‌دهد، افسر پلیس دستان خود را دور گردن اریک گارنر حلقه کرده و به شدت فشار می‌دهد و فرد سیاهپوست نیز فریاد می زند نمی توانم نفس بکشم.پیش از این نیز رای هیات منصفه فرگوسن در بی گناه تشخیص دادن دارن ویلسون موجب آغاز موج جدیدی از اعتراضات در این شهر و سایر مناطق آمریکا شده است. مایکل براون نوجوان سیاه پوست 18 ساله نیز پیش از این توسط یک مامور پلیس در فرگوسن به قتل رسیده است.

ساکنان فرگوسن بر این باورند که مرگ براون نمادی از رفتار ناعادلانه ای است که با سیاه پوستان توسط اقلیت سفید پوست در این شهر می شود.

قوانین تبعیض‌آمیز در آمریکا علیه سیاه‌پوستان همواره مورد اعتراض گروه‌های حقوق بشری قرار داشته است. فعالان می‌گویند احتمال رفتار تبعیض‌آمیز پلیس با سیاه‌پوستان بیشتر است و آنها دو برابر بیشتر احتمال دارد در دادگاه‌ها محکوم شوند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها