برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۵۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۴
رئیس جمهوری کشورمان در حکمی محمدباقر نوبخت را به عنوان «معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور» منصوب کرد.
 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری کشورمان، در حکمی "محمدباقر نوبخت" را به عنوان "معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور" منصوب کرد.

متن حکم دکتر روحانی بدین شرح است:
 
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
 
جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت
 
براساس اصل یکصد بیست و ششم قانون اساسی و در اجرای مصوبه شماره 12991 /93/ 206 مورخ 26 /9/ 1393 شورای عالی اداری، باتوجه به تعهد، شایستگی و سوابق مفید و ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به‌عنوان «معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور» منصوب می‌شوید.
 
با عنایت به جایگاه رفیع و نقش ممتاز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در ایجاد تحول بنیادین در راهبری توسعه کشور، طراحی زیرساخت‌ها و رصد توسعه پایدار و متوازن در کشور، انتظار می‌رود جنابعالی با بهره‌گیری از صاحب‌نظران و کارشناسان برجسته و پایه‌ریزی ساختاری مناسب و چابک برای آن سازمان، نسبت به تحقق اهداف و وظایف محوله تلاش وافر به‌کار بندید.
 
امید است با اتکال به خداوند متعال و همکاری اعضای محترم دولت در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدالگرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

شایان ذکر است؛ پیش از این نیز رئیس‌جمهور مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی با ساختار جدید را ابلاغ کرده بود.  
 
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از ادغام دو سازمان امور اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده بود. سازمان برنامه و بودجه در سال 1327 در ایران پایه گذاری شد که وظیفه آن مراقبت و نظارت بر اجرای برنامه ها و لوایح بودجه بود که ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۶ به دستور محمود احمدی نژاد منحل شد و وظایف آن به دو معاونت ریاست جمهوری تحت عناوین معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی منتقل شد. احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری بوده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: