برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۵۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۰
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فوتبالیست های متخلف نمی توانند در تیم ملی بازی کنند و فدراسیون منتظر نماند و تیمش را ببندد.
 سردار موسی کمالی روز یکشنبه افزود: آخرین تصمیم در رابطه با بازیکنانی که کارت معافیت جعلی داشتند، این است ، کسانی که به قانون دهن کجی و تخلف کردند و با تقلب و دسیسه قانون جمهوری اسلامی را دور زدند و معافیت گرفتند، جایگاهی در تیم ملی ندارند و نمی توانند بازی کنند و به فدراسیون هم اعلام کردیم.

وی اظهار داشت: فدراسیون فوتبال نامه ای برای ما ارسال کرد که آیا منتظر تصمیم جدیدی از سوی ما باشند یا خیر؟ که ما به آنها اعلام کردیم منتظر نمانند و تیم را ببندند.

کمالی تصریح کرد: با رصدی که در افکار عمومی انجام دادیم، موافق بودند که با این بازیکنان متخلف برخورد شود و تبعیضی بین نیروی عادی و ورزشکار قائل نشویم، بلکه ورزشکار باید تنبیه شدیدتری شود چرا که آنها الگوی جوانان هستند و جوانان بعضا با اینها زندگی می کنند و وقتی تخلف می کنند جریمه شان باید خیلی شدیدتر باشد.

چند تن از بازیکنان مورد نظر کارلوس کی روش از جمله مهرداد پولادی و سروش رفیعی برای حضور در تیم ملی دارای مشکل کارت پایان خدمت و یا مدارک غیرواقعی در این رابطه هستند که سرمربی تیم ملی خواستار حضور آنان در تیم ملی شده بود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آخرین تصمیم این است که بازیکنانی که کارت های جعلی داشتند در هیچ تیم باشگاهی شامل باشگاههای نیروهای مسلح، سایر باشگاهها و تیم ملی حق بازی ندارند و اگر تدبیر جدیدی صادر شود به طور قطع آن را اعلام می کنیم.

وی در خصوص تعداد دقیق بازیکنان فوتبالی که دارای کارت معافیت جعلی هستند هم گفت: یک لیست 118 نفره که شائبه داشتن کارتهای پایان خدمت مساله دار وجود داشت را تهیه کردیم که بعد از بررسی 59 نفر که با دسیسه و تقلب کارت معافیت جعلی گرفته بودند، کارتشان باطل شد و 10 نفرمراجعه نکردند که بعد از مدتی یک نفرشان مراجعه کرد و تعیین تکلیف شد که در مجموع 68 نفر از بازیکنان کارت معافیتشان مشکل دارد و نمی توانند فعالیت ورزشی کنند.

سردار کمالی در خصوص سروش سعیدی بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان هم یادآور شد: سروش سعیدی هم جزو 68 نفری است که نمی تواند فعالیت ورزشی کند که او نامه ای را از یکی از دانشگاهها گرفته و در پلیس +10 ایذه به عنوان دانشجوی عادی ثبت کرد و در حالی که آنجا متوجه نشدند او جزو محرومان است و برای او مجوزفعالیت صادر کردند و حتی سازمان لیگ فوتبال هم به این امر توجه نکرده بود که سعیدی جزو 68 بازیکنی است که حق فعالیت ورزشی ندارد.

وی ادامه داد: شرایط شهاب کرمی هم مانند سروش سعیدی است و در نهایت با توافقی که با وزارت ورزش و جوانان داشتیم که این افراد به هیچ وجه حق فعالیت ورزشی ندارند مگرآنکه نامه رسمی از سازمان وظیفه عمومی ببرند.

وی درخصوص اینکه آیا طرح خرید خدمت غایبان شامل حال این بازیکنان هم می شود؟ گفت: در ابتدا طرح جریمه مشمولان غایب باید تصویب شود و ببینیم آیا این بازیکنان واجد شرایط آن طرح هستند یا نیستند؟ و اما چیزی که در لایحه آمده برای 10 سال غیبت است که تعداد قابل توجهی از بازیکنان دارای 10 سال غیبت نیستند و سن آنها به گونه ای است 10 سال غیبت ندارند.

سردارکمالی ادامه داد: این طرح در ابتدا باید تصویب شود و بعد بررسی شود و تعدادی از رسانه ها جو سازی کردند که بحث جریمه مشمولان غایب را برای فوتبالیست ها طراحی کردند بدون آنکه توجه کنند که اکثریت اینها واجد شرایط 10 سال غیبت نیستند و این موضوع ارتباطی با آنها ندارد و در ابتدا باید ببینیم که چه چیزی تصویب می شد و بعد تصمیم بگیریم که اینها در شمول آن قانون قرار می گیرد یا خیر؟

وی درپاسخ به این سووال که چرا میزان تخلفات کارت پایان خدمت در فوتبال زیاد است و آیا در سایر بخش ها هم این موارد وجود دارد؟ تصریح کرد: سالانه چند صد هزار کارت های معافیت، پایان خدمت و برگ معافیت تحصیلی در سازمان وظیفه عمومی صادر می شود و با توجه به آمار و اطلاعاتی که ما داریم درصد تخلف حتی به یک درصد هم نمی رسد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: گاهی اوقات در برخی اقشار چنین چیزی بوده و ما هم بدون واهمه دستگیری باندهای جعل کارت پایان خدمت را مطرح می کردیم. این فضا اکنون به دلیل مشهور بودن فوتبالیست ها و رسانه ای شدن، ایجاد شد و در سال های گذشته شاید تعداد این تخلفات در بخش های دیگر بیشتر بود.

وی در خصوص مهرداد پولادی هم گفت: من هیچ زمانی نگفتم که اگرمهرداد پولادی معذرت خواهی کند مشکلش حل می شود و حتی می تواند بازی کند.

سردار کمالی اظهار داشت: فدراسیون فوتبال دو راهکار دارد، یکی اینکه پولادی با عذرخواهی از همه و با تمکین به قانون، خودش را معرفی کند و ما با دید مثبت موضوع را بررسی می کنیم و یا اینکه فدراسیون لایحه ای ارایه دهد که فوتبالیست های متخلف را به دلیل جرمی که مرتکب شده اند، تنبیه و آنها را از سیستم حذف کرده که با دید مثبت در مورد بقیه بررسی خواهیم کرد که تاکنون هیچکدام از این اتفاقات رخ نداده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ورزشکارانی که کارتشان باطل شده هر چه سریعتر خودشان را معرفی و برگ اعزام بگیرند تا برای خدمت سربازی تعیین تکلیف شوند و دنبال رابطه و واسطه و اینکه زمان بگذرد و تغییری صورت بگیرد نباشند و هیچ راهی جز اینکه خدمت سربازی را انجام دهند وجود ندارد و لذا نصیحت ما به این است که هر چه سریعتر خودشان را معرفی کنند و منتظر اتفاق خاصی نباشند.

وی گفت: این موضوع تنها جنبه نظام وظیفه است و جنبه جرمی که انجام داده اند در مراجع قضایی رسیدگی می شود و با توجه به میزان جرم و مشارکتی که داشتند در چارچوب قانون مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی