برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۷
دور کنونی شیوع بیماری ابولا تا کنون به مرگ بیش از هفت هزار و سیصد نفر منجر شده است. اکثر قربانیان این بیماری از کشورهای سیرالئون، لیبریا و گینه بیسائو بوده‌اند.
پیتر پیو، یکی از کاشفان ویروس ابولا و مدیر مدرسه بهداشت و درمان بیماری‌های استوایی لندن گفته است احتمال نمی‌دهد بحران ناشی از شیوع این بیماری تا یک سال دیگر خاتمه یابد.

پرفسور پیو که به تازگی از سفری به سیرالئون در غرب آفریقا بازگشته، در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته است که از پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه درمان‌های جدید برای این بیماری دلگرم شده است اما نباید فراموش کرد که تکمیل و تولید واکسن ابولا به زمان نیاز دارد.

دور کنونی شیوع بیماری ابولا تا کنون به مرگ بیش از هفت هزار و سیصد نفر منجر شده است. اکثر قربانیان این بیماری از کشورهای سیرالئون، لیبریا و گینه بیسائو بوده‌اند.

آقای پیو گفته که در لیبریا، روند شیوع ابولا از نقطه اوج خود عبور کرده و احتمال می‌رود در سیرالئون نیز ظرف چند هفته آینده، روند نزولی ابتلای به ابولا آغاز شود اما افزوده است که "این بحران دنباله نسبتا بلندی هم دارد."

وی تاکید کرده است که "هنوز هم ابولا در این کشورها شایع است، هنوز هم جان انسان‌ها می گیرد و هنوز هم موارد جدیدی از آن تشخیص داده می‌شود و ما باید خودمان را برای مبارزه‌ای پیگیر و طولانی، احتمالا تا پایان سال ٢٠١٥ میلادی آماده کنیم."

همزمان، مرکز نظارت بر بیماری‌ها در آمریکا گزارش کرده است که احتمال می‌رود یک تکنیسین شاغل در یک مرکز تحقیقاتی ویروس‌شناسی در شهر آتلانتا، ایالت جورجیا، به ویروس ابولا آلوده شده باشد. این شخص هنگام کار در آزمایشگاه به طور تصادفی با مقادیر کمی از این ویرس تماس داشته است.

به گفته سخنگوی این مرکز، سایر کارکنان این آزمایشگاه زیر نظر قرار دارند و اقدامات پیشگیرانه لازم را به عمل آورده است.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: