برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۸
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان البرز از تلف شدن 50 رأس گوسفند و بز در برخورد با قطار در این شهرستان خبر داد.
 علی آقاجان‌نیا معلم امروز اظهار کرد: طی تماس تلفنی کلانتری شهر بیدستان در روز شنبه مبنی بر برخورد قطار با حدود 50 رأس گوسفند و بز در حوالی شهر بیدستان و تلف شدن احشام مزبور، اقدامات اولیه و تشکیل اکیپ‌های بازرسی بهداشتی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با فرمانداری، شهرداری و نیروی انتظامی شهر بیدستان دو اکیپ دامپزشکی به محل حادثه اعزام شده و در بازدید اولیه برآوردهای لازم برای ضدعفونی منطقه و جمع‌آوری و دفن لاشه‌های گوسفند و بز تلف شده صورت گرفت.

آقاجان‌نیا معلم بیان کرد: به دلیل خطر انتشار سریع آلودگی در منطقه و همچنین دریدن لاشه‌ها توسط حیوانات ولگرد (سگ و روباه، گرگ و غیره) سریعاً نسبت به هماهنگی با فرماندهی نیروی انتظامی شهر بیدستان و نماینده دادگستری شهر محمدیه اقدام شده و کارشناسان این اداره به محل حادثه اعزام شدند.

این مسئول اضافه کرد: پس از تنظیم صورت‌جلسه اولیه با هماهنگی‌های صورت پذیرفته با قاضی کشیک، نسبت به اخذ دستور قضایی مبنی بر دفن لاشه‌ها صورت پذیرفت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان البرز خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری بیدستان امکانات لازم (اعم از لودر، آهک، دستگاه‌های سمپاش) برای دفن و ضدعفونی منطقه به محل اعزام شده و اقدامات بهداشتی به منظور جمع‌آوری و دفن لاشه‌ها صورت گرفت و ضدعفونی منطقه توسط اکیپ‌های دامپزشکی انجام شد.
 
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: