برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
روزهای اخیر قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی کاهش یافته است. فعالان بازار قیمت‌ها در هفته آینده را نیز نزولی پیش‌بینی می‌کنند.
 روزهای اخیر قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی کاهش یافته است. فعالان بازار قیمت‌ها در هفته آینده را نیز نزولی پیش‌بینی می‌کنند.

ماه جاری با ایام تعطیلات اربعین حسینی و 28 صفر مصادف شده و به همین دلیل مراجعه خریداران به بازار خودرو تقریبا به صفر رسیده است.

این موضوع به گفته فعالان بازار موجب شده بازار خودرو که در ماه‌های اخیر روزهای سرد و بی‌رونقی را تجربه می‌کرد همزمان با ایام عزاداری تقریبا به تعطیلی کشیده شود.

این شرایط کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ خودروسازان داخلی به ویژه کاهش قیمت میانگین 200 هزار تومان تا 400 هزار تومانی محصولات ایران خودرو را به دنبال داشته است.

البته تنها استثنا در این شرایط خودروی تندر 90 است که به دلیل کاهش تیراژ تولید همچنان رشد قیمت را تجربه می‌کند.

یکی از فعالان بازار خودرو در این زمینه می‌گوید: دو مناسبت اربعین حسینی که در این هفته و رحلت پیامبر (ص) در هفته‌ آینده واقع شده؛ ایامی است که تقریبا تمام مردم خرید اقلامی چون خودرو را متوقف می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعطیلات هفته آینده دو روز و در وسط هفته است، خاطرنشان می‌کند: برخی از نمایشگاه‌های اتومبیل در هفته‌ آینده تعطیل خواهند بود و نمایشگاه‌های دایر نیز مطمئنا فروشی نخواهند داشت.

به گفته او هم‌اکنون قیمت خودروهای ایران خودرو به دلیل عرضه بالا بین 100 تا 400 هزار تومان کاهش یافته است و احتمالا در هفته آینده نیز روند کاهش قیمت ادامه خواهد داشت.

وی تصریح می‌کند: از ابتدای دی ماه با پایان یافتن ایام عزاداری وضعیت بازار خودرو مجددا عادی خواهد شد البته در آن دوران نیز با توجه به رکود بازار مطمئنا افزایشی در قیمت‌ها نخواهیم داشت.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: