برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۵
یکی از مراجع تقلید گفت: خبر اختلاس 12 هزار میلیاردی انسان را تکان می‌دهد که چرا بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب چنین مسائلی در کشور وجود دارد و این امر هیچ توجیهی ندارد.
   آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر اربعین حسینی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) طی سخنانی اظهار کرد: شور و غوغای فراوانی امروز در همه شهرها و روستاهای ایران و دیگر کشورها به ویژه در کنار مزار مطهر اباعبدالله(ع) برپاست.

وی افزود: اربعین یکی از دلایل پیروزی قیام حسینی محسوب می‌شود؛ حضرت زینب(س) عصر عاشورا فرمودند این اجساد اینگونه بر زمین نخواهد ماند و در اینجا پرچمی برافراشته خواهد شد که هیچگاه به زیر کشیده نمی‌شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سخن حضرت زینب(س) گویا ناظر به شرایط امروز بوده است، خاطرنشان کرد: مشاهده می‌کنیم چندین برابر جمعیت حجاج در زمان زیارت خانه خدا در اربعین گرد هم آمده‌اند و شیعه و سنی و حتی از پیروان ادیان دیگر هم در این اجتماع حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز در کربلا مراسمی که کمیت و کیفیت آن سندی بر حقانیت اهل بیت(ع) و پیروزی شهدای کربلاست، برقرار است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه چنین اجتماع عظیمی در اربعین حسینی خشم و ترس دشمنان اسلام را در پی دارد، گفت: در مراسمی که هم‌اکنون در کربلا برپاست، بزرگ، پیر و جوان، زن و مردم، کودک و خردسال حضور یافته‌اند تا عشق و علاقه خود را به امام حسین(ع) نشان دهند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سجده انتهایی در زیارت عاشورا تصریح کرد: در این سجده خدا را سپاس می‌گوییم در برابر مصیبتی که با شهادت امام حسین(ع) بر جهانیان واقع شد.

وی عظمت اسلام و تشیع را یکی از آثار و برکات اجتماع عظیم اربعین دانست و گفت: در فراز دیگری از زیارت عاشورا و در سجده این زیارت، از خداوند رسیدن به شفاعت امام حسین(ع) را در روز قیامت درخواست می‌کنیم و همچنین در پایان آن از خداوند می‌خواهیم توفیق دهد گام‌های ما در مسیر امام حسین(ع) و یارانشان که در راه این امام همام خونشان را نثار کردند، ثابت بدارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه ثبات قدم در این مسیر به معنای آن است که دقیقا بر اساس سیره امام حسین(ع) عمل کنیم، خاطرنشان کرد: علاوه بر این نباید هیچ پیوندی هم با دشمنان خدا داشته باشیم، در حقیقت باید امر به معروف و نهی از منکر را که امام حسین(ع) آن را به عنوان هدف قیام خویش برشمردند، در دستور کار قرار دهیم.

این مرجع تقلید با اشاره به هدایت انسان‌ها از سمت طاغوت به اسلام حقیقی توسط اباعبدالله الحسین(ع) گفت: زمانی که در اخبار می‌شنویم با وجود گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب، گروهی هستند که 12 هزار میلیارد تومان اختلاس و سوءاستفاده مالی می‌کنند، انسان را تکان می‌دهد که چرا این جمعیت امام حسینی و انقلابی این گونه باشند و این امر توجیه‌پذیر نیست.

وی افزود: هرچند چنین کاری را نباید به حساب همه گذاشت، ولی چنین مسائلی نباید در ایران اسلامی وجود داشته باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در این میان ریشه مشکل را باید پیدا کرد که یا سیستم نظارتی به خوبی عمل نکرده یا رسانه‌ها نتوانسته‌اند درس اسلام را به خوبی به مردم برسانند و یا اینکه دستگاه قضایی مشکل داشته و دولت هم نظارت جدی نداشته است، زیرا وقتی عیب و ایرادی در کاری پیدا می‌شود به معنای آن است که تشکیلات در مجموع وظیفه‌اش را به درستی انجام نداده است.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که این قبیل مفاسد در حکومت اسلامی نباشد تصریح کرد: اینگونه اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌ها ننگ و عیب است.

وی اربعین حسینی را تجدید بیعت با امام حسین(ع) دانست و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید تنها با جلسه برگزار کردن در این عرصه ورود پیدا کرد؛ امید است روزی شود که در ادارات، دانشگاه‌ها، مراکز دولتی و... اثری از فساد نباشد.

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: