برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس ضمن انتقاد از سیاست خارجی دولت اوباما گفت که امروز تبعات سیاست خارجی اوباما-کلینتون این بوده است که دوستان ما دیگر اعتمادی به ما ندارند و دشمنان نیز دیگر از ما نمی ترسند.
 سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس ضمن انتقاد از سیاست خارجی دولت اوباما گفت که امروز تبعات سیاست خارجی اوباما-کلینتون این بوده است که دوستان ما دیگر اعتمادی به ما ندارند و دشمنان نیز دیگر از ما نمی ترسند.

به گزارش  وبسایت کنگره آمریکا، "تد کروز" سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس در سخنانی در بنیاد هریتیج ضمن انتقاد از سیاست خارجی اوباما و با اشاره به سخنان بن رودز معاون مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: این (توافق هسته‌ای با ایران) شاید مهمترین چیزی باشد که اوباما در دور دوم ریاست جمهوری خود در زمینه سیاست خارجی انجام می‌دهد اما این برای ما مثل برنامه بهداشت و سلامت اوباما است و تنها آن را در همین زمینه قرار می‌دهیم. سخت است که چیزی خطرناک تر را تصور کنیم.

بر اساس این گزارش، مذاکرات در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تا ژوئن 2015 میلادی تمدید شده است. تمدید مذاکرات هسته‌ای در شرایطی است که قدرت‌های جهانی و ایران نتوانستند تا ضرب الاجل تعیین شده 24 نوامبر به توافق جامع و نهایی دست یابند.

کروز در ادامه افزود: در این خصوص چه گفته می‌شود که دولت آمریکا با خوشحالی در حال مذاکره با ایرانی‌ها است و در عین حال اجازه می‌دهد تا یک روزنامه نگار آمریکایی در یک زندان ایران باقی بماند؟

اشاره کروز به جیسون رضاییان خبرنگار روزنامه واشنگتن پست بوده که هم اکنون در ایران در بازداشت است.

وی گفت: درباره ارزش‌ها و نقاط قوت این دولت چه می‌توان گفت؟

کروز که یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی است از سخنرانی روز گذشته خود برای انتقاد از سیاست خارجی اوباما استفاده کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز تبعات سیاست خارجی اوباما-کلینتون این بوده است که دوستان ما دیگر اعتمادی به ما ندارند و دشمنان نیز دیگر از ما نمی ترسند.

وی همچنین ضمن انتقاد از رویکرد آمریکا در قبال روسیه خواستار ارسال کمک‌های کشنده واشنگتن برای اوکراین با هدف مقابله در برابر تهدیدات روسیه شد و گفت: روسیه پیش از این تحریک شده است. ضعف تحریک آمیز است.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: