برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۷
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمجید از دروازه‌بان ۲۶ ساله تیم ملی فوتبال کشورمان پرداخت.
 سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی به تمجید از دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان پرداخت که این گزارش را در زیر می‌خوانید:

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و نیجریه از گروه F جام جهانی 2014 برزیل به گفته روزنامه «گاردین» انگلیس خسته‌کننده‌ترین بازی‌ این تورنمنت بود. هرچند مدل موهای قابل‌توجه علیرضا حقیقی نظر همین روزنامه را به خود جلب کرد.

حقیقی نه‌ تنها چهره جذابی دارد بلکه با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در بازی مقابل نیجریه اولین سنگربان ایرانی شد که در جام جهانی دروازه‌اش را بسته نگه داشت و هواداران را در بازی با آرژانتین متعجب ساخت، دیداری که تا دقیقه 91 دروازه خودش را در مقابل حریف محفوظ نگه داشت.

این بازیکن 26 ساله در تمامی رده‌های سنی برای ایران بازی کرده است و پیش از اینکه در سال 2010 توسط افشین قطبی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شود در چندین تورنمنت آسیایی در پایه‌های جوانان برای کشورش به میدان رفته است.

حقیقی اولین بازی‌اش برای تیم پرسپولیس را هم در سن 18 سالگی انجام داد و به طور باورنکردنی ضربه پنالتی علی دایی، اسطوره فوتبال ایران را مهار کرد. همین کافی بود تا استعداد این دروازه‌بان جوان شناخته شود و در کمتر از یک دهه همه چیز آن طور که او می‌خواست پیش رفت.

از بسیاری جنبه‌ها به نظر می‌رسید که حقیقی می‌تواند ایکر کاسیاس ایران باشد، دروازه‌بانی که از سن جوانی در باشگاه بزرگی کارش را آغاز کرد و خیلی زود به تیم ملی ایران هم راه پیدا کرد.

این دروازه‌بان ایرانی در سال 2012 به عضویت تیم روبین کازان روسیه در آمد و پس از مدتی حضور در این تیم به طور قرضی به پرسپولیس بازگشت.

حضور دروازه‌بانان ایرانی در فوتبال اروپا خیلی متداول نیست ولی حقیقی خیلی زود به تیم اسپورتینگ کوویلیا پرتغال پیوست و در سال 2014 به فرار این تیم از سقوط به دسته پایین‌تر کمک شایانی کرد. او که همچنان با تیم روبین‌ کازان قرارداد دارد پس از جام جهانی 2014 به تیم پنافیل پرتغال ملحق شد.

این دروازه‌بان جوان امید دارد تا به تیم ملی ایران که در جام ملت‌های 2015 آسیا در بالاترین سید قرار دارد در رسیدن به چهارمین عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها کمک کند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: