برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رژیم صهیونیستی بدون شک بیشترین ضرر را از حمله احتمالی آمریکا به سوریه می‌بیند.
 عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به جنگ‌طلبی اخیر آمریکا در منطقه علیه سوریه گفت: پیش‌بینی می‌شد که آمریکا پس از ورود به منطقه عملیات هوایی را سازماندهی خواهد کرد تا تروریست‌ها بتوانند پیش‌رویی‌هایی به سمت دمشق، حلب و برخی‌ شهرهای حساس داشته باشند.

حیدرپور با اشاره به توسل رئیس جمهور آمریکا به کنگره برای حمله به سوریه تصریح کرد: این حمله از قبل طراحی شده و اینکه اوباما تصمیم دارد نظر کنگره را دراین مورد داشته باشد، یک بازی سیاسی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، حمله آمریکا به سوریه را ایجاد کننده یک ضایعه انسانی دانست و افزود: مطمئنا در این جنگ احتمالی جنایاتی علیه بشریت رخ خواهد داد که دامنه آن تنها به سوریه محدود نمی‌شود.

وی واکنش احتمالی گروه‌های مقاومت در منطقه را نسبت به هرگونه اقدام نظامی امریکا علیه سوریه یاد آور شد و اظهار داشت: مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان پاسخ کوبنده‌ای به حمله احتمالی آمریکا به سوریه داده و رژیم صهیونیستی بیشترین ضرر را از این حمله می‌کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس اضافه کرد: مسئله دیگر موضوع تاثیر این جنگ بر منابع سوختی منطقه است و هرگونه جنگ احتمالی بدون شک انتقال سوخت و انرژی به دیگر نقاط جهان را دچار اخلال می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بروز اتفاقات غیر مترقبه پیرامون این جنگ احتمالی افزود: آنچه مسلم است شروع این جنگ، ایجاد جرقه در انبار باروت خواهد بود.

این نماینده مجلس جنگ رسانه‌ای آمریکا در هفته‌های اخیر علیه سوریه را یکی از اصول آماده سازی جنگ عنوان کرد و اظهار داشت: استکبار در طول تاریخ از جنگ روانی و فشار سیاسی برای مغلوب کردن دشمنان خود استفاده کرده است.

حیدرپور خاطر نشان کرد: فشارهای رسانه‌ای غرب به سوریه جزئی از فرآیند جنگ بوده و آمریکا با پیش دستی از این نوع حمله علیه کشور سوریه استفاده می‌کند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: