برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۸
اولین ساعات روز جمعه خط تولید کارخانه «اُپل» در شهر بوخوم در غرب آلمان تعطیل شد تا سه هزار کارگر شاغل در آن با آینده نامعلومی دست و پنجه نرم کنند.
 شرکت خودروسازی «اُپل» آلمان پس از ۵۲ سال فعالیت مجبور شد به دلیل ورشکستگی خط تولید خود را تعطیل کند.

به گزارش دویچه وله، اولین ساعات روز جمعه خط تولید کارخانه «اُپل» در شهر بوخوم در غرب آلمان تعطیل شد تا سه هزار کارگر شاغل در آن با آینده نامعلومی دست و پنجه نرم کنند.

پس از 52 سال تولید انواع خودروهایی که در تمام دنیا شناخته شده است، کارگران کارخانه اُپل تایید کردند که قلب تپنده این شرکت دیگر تولیدی نخواهد داشت.

آخرین تولید اپل در بوخوم یک ون Zafira است که نباید به روال معمول فروخته شود بلکه به عنوان یک نماد نگهداری خواهد شد.

حدود سه هزار کارمند اپل در بوخوم حالا در برابر یک آینده شغلی نامشخص قرار دارند. بسیاری از آن ها حداکثر دو سال بود که به این کارخانه منتقل شدند.

در محل این کارخانه بزرگ تنها یک فروشگاه قطعات خودرو با در مجموع 700 کارمند باقی مانده است. ایالت نوردراین وست فالن در نظر دارد تا کسب و کار جدیدی در این محل راه اندازی کند.

انجمن توسعه "چشم انداز بوخوم2022" برای چنین کاری حدود 50 میلیون یورو هزینه اولیه و هشت سال زمان برآورد کرده است.

ورشکستگی کارخانه اپل برای بوخوم آلمان یک ضربه سخت محسوب می شود.

شهردار بوخوم از حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره اظهار داشته است که این تصمیم برای کسانی که مستقیما تحت تاثیر قرار می گیرند و برای این شهر تصمیمی تلخ است.

شهر بوخوم آلمان با نرخ بیکاری اخیر حدود 9.4 درصد که بالاتر از حد متوسط است از بیکاری بالا رنج می برد. حدود نیمی از شاغلان در کارخانه اوپل در بوخوم ساکن همین شهر بودند. بنابراین این شهر باید در انتظار بالا رفتن بیشتر نرخ بیکاری باشد. بوخوم در گذشته ضربه های اقتصادی سخت دیگری را هم تجربه کرده بود از جمله ورشکستگی کارخانه تولید کنده تلفن همراه نوکیا با 2300 کارمند در سال 2008.

با تعطیلی کارخانه اپل یک پروژه شاخص تحول ساختاری در شهر بوخوم تعطیل شد. این کارخانه بعد از افتتاح آن در سال 1992 بلافاصله حدود 10 هزار نفر را استخدام کرد.

در مجموع  هزینه بسته شدن این کارخانه بر اساس برآوردهای مختلف حدود 550 تا 700 میلیون یورو برای شرکت اوپل خواهد بود.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی