برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۳۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا، آزادی «جاناتان پولارد»، جاسوس این رژیم در آمریکا را خواستار شد.
به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، آزادی «جاناتان پولارد»، جاسوس این رژیم در آمریکا را خواستار شد.

«نتانیاهو»، وضعیت سلامتی این جاسوس را به عنوان دلیل درخواست خود، با «کری» در میان گذاشت.

ساعتی پیش رسانه‌ها از به کما رفتن این جاسوس در زندان خود در کارولینای شمالی خبر داده بودند.

جاناتان پولارد در سال ١٩٨٧ به جرم کسب و تحویل اطلاعات محرمانه به اسرائیل در دادگاهی در ایالات متحده به حبس ابد محکوم شد. طی سه دهه گذشته، محکومیت پولارد یکی از عوامل بحث برانگیز در روابط نزدیک بین ایالات متحده و اسرائیل بوده است اما مقامات آمریکایی پیش از این با درخواست‌های مکرر اسرائیلیان برای عفو او موافقت نکرده‌اند.

جاناتان پولارد، که اینک شصت سال سن دارد، در دهه ١٩٨٠ به عنوان تحلیلگر اطلاعاتی در استخدام نیروی دریایی ایالات متحده بود و به مجموعه‌ای از اطلاعات حساس نظامی آمریکا دسترسی داشت. وی در سال ١٩٨٥ و در حالی که موفق نشده بود در سفارت اسرائیل در واشنگتن پناه بگیرد، توسط ماموران اف‌بی‌آی - پلیس فدرال آمریکا - بازداشت و به سرقت و انتقال اسناد محرمانه، از جمله اطلاعات گردآوری شده در خصوص توانمندی نظامی اتحاد شوروی سابق متهم شد.

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: