برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۳
رئیس سازمان لیگ فوتبال با اشاره به لغو محرومیت تماشاگران پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن گفت: فشاری از سوی مسئولان برای تحقق این کار وجود نداشت.
مهدی تاج که روی خط تلفنی برنامه ورزش و مردم آمده بود گفت: سازمان لیگ کارش را با قدرت انجام می‌دهد و هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد. دو چیز در اختیار سازمان لیگ نیست که یکی انتخاب داوران است و دیگری کمیته انضباطی. ما هماهنگی‌های دیگر از جمله اورژانس، نیروی انتظامی و... انجام می‌دهیم ولی انتخاب داوران در اختیار ما نیست.

وی افزود: آرای کمیته انضباطی در اختیار ما نیست و تنها اجرای آن برعهده ما است. وقتی حکمی داده شود که مغایرت داشته باشد در آن تجدید نظر می‌شود به عنوان مثال در تاریخ 20 مهر رایی مبنی بر محرومیت تماشاگران تراکتورسازی صادر شد اما کمیته انضباطی در تاریخ 16 آبان نامه‌ای سازمان لیگ نوشت که تراکتورسازی می‌تواند با استقلال با حضور تماشاگرانش بازی کند.

رئیس سازمان لیگ فوتبال خاطرنشان کرد: در تاریخ 14 آبان کمیته استیناف تایید کرد که حکم لازم‌الاجرا است اما تراکتورسازی بازی با پدیده را در جام حذفی برگزار کرد و تاریخ 28 آبان رای محرومیت تماشاگران این تیم اعمال شد. پرونده پرسپولیس نیز مشابه پرونده تراکتورسازی بود و به فدراسیون فوتبال رفتیم تا در این مورد صحبت کنیم.

تاج  تصریح کرد: پای این مسئله ایستاده‌ام که سازمان لیگ کارش را بخوبی انجام می‌دهم. امسال سازمان لیگ ار پرسپولیس و استقلال برای دربی تشکر کرد. دربی امسال علاوه بر اینکه برنده داشت، در آن شیشه‌ای نشکست و اتفاق خاصی نیفتاد. از نظر ما دربی 79 منظم‌تر از دربی‌های گذشته بود.

وی در پاسخ به سوال سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان  منبی بر اینکه چه کسی رای کمیته استیناف را وتو کرد، گفت: آذری را 25 سال است که می‌شناسم و  او بداند که برای ذوب‌آهن واستقلال هم ممکن است چنین اتفاقی بیفتد. ملوان هم پس از رای محرومیت تماشاگران این تیم درخواست تجدیدنظر داد که پس از درخواست آنها بازی نخست ملوان با حضور تماشاگر و بازی دوم بدون تماشاگر برگزار شد.

تاج افزود: در سازمان لیگ هرج و مرج وجود ندارد و فشاری نیز وجود ندارد. همان طور که صالحی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفته در رای اشاره‌ای به لیگ برتر و جام حذفی نشده بود. ضمن اینکه برای لغو رای محرومیت تماشاگر پرسپولیس از جایی با ما تماسی گرفته نشد تنها بحثی که با کمیته استیناف داشتیم این بود که تراکتورسازی نیز دقیقا مشابه چنین مسئله‌ای را داشت.

وی گفت: محل اجرای رای برعهده سازمان لیگ است و به فدراسیون فوتبال رفتیم و بحث‌هایی که داشتیم را در آنجا مطرح کردیم که بعد اعلام شد که مانند تراکتورسازی رای محرومیت تماشاگران پرسپولیس در رده خودش صورت بگیرد.  

رئیس سازمان لیگ فوتبال با اشاره به پرونده محرومیت تماشاگران پرسپولیس ادامه داد: در فدراسیون فوتبال با توجه به مغایرتی که رای پرونده محرومیت تماشاگران پرسپولیس داشت نهایتا به تدوین و مقررات رسیدیم که نصیرزاده اعلام کرد رای محرومیت تماشاگران پرسپولیس را در لیگ برتر اعمال کنیم.

در این لحظه سیاسی مدیرعامل پرسپولیس به تاج گفت که ما درخواستی روز پنجشنبه برای برگزاری بازی با تماشاگر نداده بودیم و چه کسی این درخواست را داده است، که رئیس سازمان لیگ گفت: این رای با درخواست شما تغییر نکرده است و همانطور که گفتم در تدوین و تعیین مقررات نصیرزاده اعلام کرد که بازی باید در رده خودش برگزار شود. ضمن اینکه منتقمی و حمید درخشان روز پنجشنبه پیش از نشست خبری نزد من آمدند و درخواست تجدید نظر داشتند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: