برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۰
هشت صبح من بعد تلاش خواهد کرد تا برخی از اخبار «قابل انتشار» را که توسط مرکز رصد این سایت آماده می گردد، جهت اطلاع مردم و رسانه ها منتشر کرده و بر روی خروجی اخبار عادی خود قرار دهد.

هشت صبح: هرروزه  اظهارنظرهای متفاوتی از سوی مسئوولان اجرایی و غیر اجرایی صورت می گیرد که به خودی خود از اهمیت فراوانی برخوردارند و بسیاری ازآنها از سوی رسانه ها مورد بی توجهی قرار می گیرد. هشت صبح من بعد تلاش خواهد کرد تا برخی از اخبار «قابل انتشار» را که توسط مرکز رصد این سایت آماده می گردد، جهت اطلاع مردم و رسانه ها منتشر کرده و بر روی خروجی اخبار عادی خود قرار دهد.

شوخی تعزیراتی

در حالی که بر اساس قانون گران فروشی داروخانه ها در بار اول فقط پنج هزار تومان جریمه دارد، مرتضی خدایی رئیس شعبه 51 تعزیرات حکومتی گفته: در مورد یک داروخانه در تهران 600 میلیون تومان گران فروشی اعلام شده و باید حکم برای آن صادر شود اما با توجه به این قانون تنها باید 5 هزار تومان آن را جریمه کرد.

سهم نان فقرا از درآمدشان

طبق نتایج آمارگیری مرکز آمار کشور ۱۲درصد درآمد ماهیانه یک خانواده کم درآمد به نان اختصاص دارد. باتوجه به اینکه حداقل حقوق کارمندان امسال ۴۰۰ هزارتومان تعیین شده است؛ با احتساب ۱۲درصد از کل این مبلغ، حدود ۴۸ هزارتومان از این مقدار برای خرید نان مصرف می شد که با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان این هزینه نیز افزایش خواهد یافت و به ۱۶درصد یعنی حدود ۶۳ هزارتومان خواهد رسید. این موضوع می تواند فشار بیشتری را بر دوش قشر کم درآمد قرار دهد.

چرا مجتهد شبستری دبیر کل جامعه روحانیت نشد؟

مصباحی مقدم با اشاره به رایزنی‌های جامعه روحانیت مبارز از سه گزینه برای دبیرکلی جامعه گفته: حضور آیت‌الله شبستری به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت مبارز وابسته به این بود که ایشان تبریز را رها کرده و به تهران بیایند، با مشورتی که با دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفت حضرت آقا جایگزینی برای ایشان در آذربایجان شرقی نداشتند و در حضور ایشان در استان برای امامت جمعه و نمایندگی ولی‌فقیه تاکید داشتند.

حمله هکری ایران به آمریکا؟

شرکت "سایلنس" که مقر آن در ایالت کالیفرنیا است اعلام کرد هکرهایی از ایران در دو سال اخیر و در حملاتی سازماندهی شده، به سامانه‌های آنلاین شرکت‌های بزرگ انرژی، حمل و نقل و تاسیسات زیربنایی رخنه کرده اند. به گفته محققان "سایلنس"، شرکت‌های هواپیماسازی، فرودگاه ها و خطوط هوایی، دانشگاه ها، شرکت‌های انرژی، بیمارستان ها و اپراتورهای مخابراتی مستقر در ۱۶ کشور از جمله آمریکا، رژیم اسرائیل، چین، عربستان سعودی، هند، آلمان، فرانسه و انگلیس در این کارزار هدف حمله هکرهای ایرانی قرار گرفته اند.

حسن روحانی چهره سال تایم می شود؟

مجله تایم در آستانه سال نو میلادی از خوانندگان خود خواست تا چهره سال را انتخاب کنند. حسن روحانی در میان چهره های پیشنهادی تایم و در کنار افرادی چون جان کری، پاپ، اوباما و... قرار گرفته است.

گوجه فرنگی در سوریه ارزان تر از ایران

یکی از خبرنگاران صدا و سیما در دمشق با گذاشتن عکسی از خرید های روز چهارشنبه خود در صفحه اینستاگرام خود نوشت: خيار،گوجه،پياز هر كدوم يك كيلو، لبوي شيرين نيم كيلو . در مجموع شد ٥٠٠ لير سوري چيزي حدود ٨٥٠٠ تومن خودمون. این در حالی است که در تهران قیمت گوجه فرنگی به تنهایی هرکیلو بالای هفت هزار تومان به فروش می رسد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها