برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۰
محمد علی پورمختار افزود: به هر حال هر چند وقت یکبار مدارک و اسناد جدیدی در مورد پرونده فساد در فوتبال دریافت می‌کنیم و چنین موضوعاتی باعث شده اعلام گزارش پرونده فساد در فوتبال به تاخیر بیافتد.
  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت پرونده فساد در فوتبال گفت: این پرونده گسترده است و هر چند وقت یکبار اطلاعات جدیدی به دستمان می‌رسد.

محمد علی پورمختار  افزود: به هر حال هر چند وقت یکبار مدارک و اسناد جدیدی در مورد پرونده فساد در فوتبال دریافت می‌کنیم و چنین موضوعاتی باعث شده اعلام گزارش پرونده فساد در فوتبال به تاخیر بیافتد.
 
 پورمختار در ادامه بیان کرد: اهالی فوتبال و رسانه‌های جمعی ناامید نباشند چرا که به زودی پرونده فساد در فوتبال را اعلام می‌کنیم.
 
وی درباره ممانعت برخی از افراد با نفوذ برای اعلام گزارش پرونده فساد در فوتبال تصریح کرد: به طور رسمی کسی در اعلام گزارش پرونده فساد در فوتبال ممانعت نکرده است اما کسانی هستند که اطلاعات نمی‌دهند و یا به موقع این کار را انجام نمی‌دهند، به هر حال همه این مسائل را در ارائه‌ گزارش لحاظ خواهیم کرد.
 
پورمختار درباره وضعیت خصوصی سازی سرخابی‌ها تصریح کرد: ما کارگروهی را برای موضوع واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی گذاشته‌ایم تا با تشکیل جلسات پیگیر این موضوع باشند، تا موقعی که ما ورود نکرده بودیم مقدمات واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی انجام نشده بود، اما با پیگیری‌ ما دستگاه‌های نظارتی فعال شدند و کارهای مقدماتی را انجام دادند.
 
وی درباره قیمت گذاری سهام سرخابی‌ها شنبه هفته آینده گفت: احتمال دارد که این اتفاق هفته آینده رخ دهد. زمانی مسئول کارگروه خصوصی ‌سازی سرخابی‌ها پیگیر این مسئله است.
 
وی در خصوص نقش دولت بعد از خصوصی سازی سرخابی‌ها تصریح کرد: دولت به لحاظ قانونی تا 20 درصد می‌تواند سهام سرخابی‌ها را حفظ کند. همچنین دولت این امتیاز را دارد که کل سهام را واگذار کند، به هر حال تصمیم با خود مسئولان دولت است.

پورمختار درباره بدهی‌های استقلال و پرسپولیس بیان کرد: دارایی‌ها و اموال استقلال معلوم بود و سازمان حسابرسی توانست دارایی‌ها و بدهی‌های استقلال را مشخص کند، اما دارایی‌های پرسپولیس به مانند استقلال مشخص نبود و در مهلت مقرر هم این دارایی‌ها و بدهی‌ها معلوم نشد، به هر حال تصمیم گرفته شد مدارکی که پرسپولیسی‌ها دادند، سازمان حسابرسی همانها را مورد ملاک قرار دهد.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هر چه سریعتر اتفاق بیافتد تا این دو باشگاه سر و سامان بگیرند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: