برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۴۷
گفتگوی اختصاصی هشت صبح با دکتر پزشکیان
باید به برخی از ساکنان بهارستان هم که ظاهراً دنبال رویارویی با دولت آتی هستند، گفت که رأی منفی بی‌حساب و کتاب دردسرآفرین است و قوه مجریه را در همان آغاز کار با مشکل مواجه می‌کند. پس بهتر است همه آن‌هایی که قرار است با رأی خود کابینه یازدهم را پاستور نشین کنند، فقط با توجه به ویژگی‌های گزینه‌ها رأی بدهند و به هیچ‌وجه سیاسی کاری نکنند.
هشت صبح: یکی از مشکلات اصلی فضای سیاسی ایران در چند سال اخیر "اختلاف بین قوای مجریه و مقننه" بود تا کشور از این اتفاق متضرر شود. حال این سئوال موجود است که ارتباط دولت یازدهم با مجلس نهم چطور خواهد بود.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس در مصاحبه با خبرنگار هشت صبح در این باره با اشاره به مشکلات اخیر گفت: آقای احمدی نژاد متاسفانه اصرار به نادیده گرفتن قانون داشتند و به همین دلیل شاهد این بودیم که فضایی مملو از تنش و چابش بین پاستور و بهارستان به وجود آید که اتفاقا هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرد.

عضو کمسیون بهداشت و درمان گفت: با توجه به اینکه دولت جدید با شعار اعتدال و منطق‌گرایی از مردم رای گرفته، این امیدواری به وجود آمده است که با روی کار آمدن دولت آقای روحانی شرایط بهبود پیدا کند تا بلکه با قانونگرایی، نهادهای مختلف بتوانند در راستای اجرایی کردن برنامه‌های خود عملکرد بهتری داشته باشند.

پزشکیان همچنین ادامه داد: کشور در حال تجربه کردن شرایط دشواری است و محدودیت‌هایی متعددی جامعه را با مشکل مواجه کرده است، دقیقا به همین دلیل بر همه اشخاص و دستگاه‌های مسئول لازم است که تحت هر شرایطی اولویت را منطق مداری بدانند و به خود اجازه بی قانونی ندهند تا شاید از این طریق مشکلات فعلی تا حد امکان پایین بیاید و در نتیجه مردم بتوانند در آرامش لازم زندگی کنند.

نماینده مردم تبریز همچنین در خصوص واکنش احتمالی نماینده‌های مجلس به وزرای پیشنهادی رییس جمهوری منتخب گفت: قبل از هر چیز باید گفت که آقای روحانی باید مدیرانی را به مجلس معرفی کند که حتماً از شایستگی لازم برای عهده‌دار شدن مسئولیت بسیار مهم وزارت داشته باشند تا مجلس نشینان بتوانند با فراق بال رأی مثبت بدهند.

همچنین باید به برخی از ساکنان بهارستان هم که ظاهراً دنبال رویارویی با دولت آتی هستند، گفت که رأی منفی بی‌حساب و کتاب دردسرآفرین است و قوه مجریه را در همان آغاز کار با مشکل مواجه می‌کند. پس بهتر است همه آن‌هایی که قرار است با رأی خود کابینه یازدهم را پاستور نشین کنند، فقط با توجه به ویژگی‌های گزینه‌ها رأی بدهند و به هیچ‌وجه سیاسی کاری نکنند تا دولت جدید بتواند با توانمندی و البته تمرکزی بالا فعالیتش را شروع کند.

مسعود پزشکیان سخنانش را با این جملات به پایان برد: دولت دستگاه اجرایی کشور است که برای اجرای برنامه‌هایی که برای توسعه کشور احتیاج است، لازم است که با قوه مقننه همکاری مسالمت‌آمیز و منطقی داشته باشد، پس هم مجلس نشینان و هم دولتمردان باید این ذهنیت را در خود پرورش بدهند که به جایگاه یکدیگر احترام بگذارند.
منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: