برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۹
اخبار ویژه
هشت صبح من بعد تلاش خواهد کرد تا برخی از اخبار «قابل انتشار» را که توسط مرکز رصد این سایت آماده می گردد، جهت اطلاع مردم و رسانه ها منتشر کرده و بر روی خروجی اخبار عادی خود قرار دهد.
هشت صبح: هرروزه  اظهارنظرهای متفاوتی از سوی مسئوولان اجرایی و غیر اجرایی صورت می گیرد که به خودی خود از اهمیت فراوانی برخوردارند و بسیاری ازآنها از سوی رسانه ها مورد بی توجهی قرار می گیرد. هشت صبح من بعد تلاش خواهد کرد تا برخی از اخبار «قابل انتشار» را که توسط مرکز رصد این سایت آماده می گردد، جهت اطلاع مردم و رسانه ها منتشر کرده و بر روی خروجی اخبار عادی خود قرار دهد.


شریعتمداری: قیمت دلار ربطی به مذاکرات ندارد


حسین شریعتمداری در یادداشت کیهان نوشته: حریف برای وادار کردن ایران اسلامی به امتیاز دادن، از طریق رسانه‌های بیرونی و شماری از وابستگان داخلی خود دست به عملیات روانی می‌زند و عدم توافق را «فاجعه‌اقتصادی»! معرفی می‌کند. همین روزها برخی از کانون‌های آلوده، افزایش نرخ دلار - که به قول رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد، «عملیات روانی و انتظاری» بوده و ربطی به نتیجه مذاکرات وین ندارد - را به عدم توافق در مذاکرات نسبت داده و به تلویح و تصریح، تن دادن به امتیازخواهی حریف را چاره آن معرفی می‌کنند.

این دولت همان دولت قبل است
روزنامه آفتاب یزد در شماره روز سه شنبه خود به انتقاد شدید از دولت درباره قیمت نان و مسائل جوانان پرداخته و نوشته: دولت راستگویان تشکیل دادند اما نحوه گران کردن نان در تناقض با این شعار است. گران کنید اما توهین نکنید. این دولت با دولت قبل فرقی ندارد و در بر همان پاشنه می چرخد.

تنها نماینده مترو سوار
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در گفت و گویی با همشهری محله، محل اقامت خود در تهران را خانه ای قدیمی در محله نظام آباد تهران معرفی کرده و عنوان کرده که در تمام سال های نمایندگی مجلس با مترو(خط سبلان) به مجلس رفت و آمد کرده است و هرگز از مجلس اتومبیل شخصی دریافت نکرده است.


کسری بودجه شدید زندگی یک کارگر
محاسبات مرکز آمار نشان می دهد هزینه یک خانوار شهری در سال گذشته در شهرها به میزان ۲۰ میلیون و ۵۹۸ هزارتومان بوده اما درآمد یک کارگر با توجه به حداقل دستمزد ۴۸۷ هزارتومانی تنها ۵ میلیون و ۸۴۴ هزارتومان بوده است.

فعالیت جالب یک مشاور استاندار
مشاور یکی از استانداران استان‌های مرزی کشور در اقدامی عجیب، مأمور تشکیل گروه‌های متعدد گفت‌وگو در شبکه‌های اجتماعی موبایل شده است. این مشاور فعالیت‌های انتخاباتی خود را از حالا شروع کرده است. وی به‌طور بسیار برنامه‌ریزی شده با سخنان هنجارشکنانه به‌دنبال جذب حداکثری افراد است.

دستور کار رسانه ای ضدانقلاب
چند وقتی است که رسانه‌های ضدانقلاب با همراهی برخی نشریات  در داخل به ‌دنبال تبدیل برخی حوادث عادی و اجتماعی به چالش‌های سیاسی علیه نظام هستند که حادثه اسیدپاشی در اصفهان، تلاش فتنه‌گران داخلی و خارجی برای سیاسی‌کردن فوت مرحوم پاشایی و این مورد اخیر، نمونه‌های قابل‌تأملی در این زمینه است.

چیزی به اسم تحریم هسته ای نیست!
فواد ایزدی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفته: در توافق ژنو هرجا که اسم تحریم آمده قرار شده تحریم‌های هسته‌ای برداشته شود یعنی اگر توافق رخ دهد تنها تحریم‌های هسته‌ای برداشته می‌شود. ما چیزی به اسم تحریم‌های هسته‌ای در کنگره آمریکا نداریم و چیزی که قرار است به ما بدهند وجود خارجی ندارد.

جنگ گازوئیلی ایران و ترکیه در مرزها
به دنبال پلمپ کامیون‌های ترک در مرز ایران از روز دوشنبه، ترکیه نیز اعلام کرد که کامیون‌های ایرانی فقط می‌توانند 50 لیتر گازوئیل در باک‌های خود داشته باشند و نباید با بیشتر از این میزان وارد خاک ترکیه شوند.

تظاهر در ایران جولان می دهد
عماد افروغ در مصاحبه ای گفته: مهمترین مسأله فرهنگی ما در حال حاضر تظاهر و ریاست. اگر جامعه ما شکل دیگری داشت، ما خواه یا ناخواه این مشکل را نداشتیم. مثلاً قبل از انقلاب کدام انقلابی بود که اهل تظاهر باشد و متظاهرانه دم از انقلاب و اسلام سیاسی بزند؟ خیلی کم. ولی بعد از انقلاب وانمودکردن به این نوع مسائل به دلایلی با تنعماتی همراه شده و اگر چشم‌های بیداری نباشد و نهادهای ناظری چه در درون بخش رسمی و چه بیرون بخش رسمی، تظاهر جولان می‌دهد.

ازدواج دبیرستانی به جای دانشجویی
حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفته: من با ازدواج دانشجویی مخالفم و معتقدم که ازدواج‌ها باید دبیرستانی شود.

هم منافع ملی مهم است هم سلامت مردم
مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس گفته است: مساله پارازیت‌ها در جلسات فراکسیون (محیط زیست) به صورت کارشناسی و به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. حفظ منافع ملی مهم است اما شورای عالی امنیت ملی و دولت باید توجه داشته باشند که سلامتی مردم نیز حائز اهمیت است.

لابی ویژه جبهه پایداری و وزیر علوم؟!
یکی از اعضای فراکسیون دانشگاهیان یکی از نمایندگان مجلس در پاسخ به چرایی رای نمایندگان جبهه پایداری به محمد فرهادی، گفته: گفته می‌شود که نوعی بده بستان بین وزارت خانه و این جریان سیاسی صورت گرفته است چرا که قبل از جلسه رای اعتماد جلساتی بین این طیف از نمایندگان و شخص وزیر برگزار شد، اما ما این موضوع را قبول نداریم و معتقدیم وزیر محترم هیچ‌گاه پایگاه اجتماعی دولت را نادیده نخواهد گرفت.


انتقاد آقای رئیس از مرتضوی
سید تقی‌ نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره عملکرد سعید مرتضوی در دولت احمدی نژاد گفته است: مواردی از تخلف وجود داشته که در حال وقوع بودند اما هنوز اتفاق نیافتاده بودند. در این موارد سازمان توانسته است از وقوع آنها در ابتدای کار جلوگیری کند که به برخی از آن‌ها در گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی نیز اشاره شده است.


حزب رهروان ولایت تشکیل می شود؟
سيد حسين نقوي حسيني،سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره تشکيل حزب علي لاريجاني،گفته: چون در رهروان ولايت اين مساله مطرح شده است که اين فراکسيون درخارج از مجلس چه تاثيري دارد بنابراين نمايندگان فراکسيون رهروان ولايت ابراز کردند براي کارکرد بيروني فراکسيون بايد حزبي تشکيل شود لذا ازآنجايي که اين فکر در اين فراکسيون مطرح شده  و رهروان ولايتي ها هم از ياران آقاي لاريجاني محسوب مي شوند بنابراين حزب با نام ايشان شناخته مي شود درحالي که واقعا اينگونه نيست.


قد و قواره ندا برای اصلاح طلبان
عبدالله ناصری عضو بنیاد باران گفته: جبهه اصلاحات با محوريت آقاي خاتمي خيلي قوي تر از آن است که تشکيلاتي چون "ندا"بتوانند جاي آن را بگيرد البته اين تشکيلات و جريان هاي مشابه "ندا" را در جايگاهي نمي بينم که بناي انشقاق و توانايي انشقاق در جريان اصلاحات را داشته باشند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: