برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳
قیمت جهانی نفت در معاملات امروز با ۲ دلار و ۳۳ سنت کاهش به ۶۷ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.
به گزارش بلومبرگ، با توجه به مطرح شدن این استدلال که پیش از کند شدن تولید نفت شیل آمریکا به دلیل تصمیم اوپک، قیمت نفت باید کاهش بیشتری بیابد، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز به زیر 65 دلار و پایین ترین رقم از جولای 2009 تاکنون رسید.

با توجه به اینکه اوپک اعلام کرده که اجازه خواهد داد بازار خود فزونی عرضه را کاهش دهد، قیمت نفت در بازارهای نیویورک و لندن امروز بیش از 3 درصد کاهش یافت. بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اعلام کرد، قیمت های فعلی تضمینی برای کاهش قابل توجه تولید نفت شیل آمریکا به دست نمی دهد.

در حالی که آمریکا با بیشترین سرعت 3 دهه اخیر نفت تولید می کند و رشد تقاضای جهانی کاهش یافته است، قیمت نفت با سقوط مواجه شده است. اوپک هفته گذشته در مقابل درخواست کشورهایی همچون ایران، ونزوئلا و عراق برای کاهش تولید مقاومت کردو سطح تولید خود را در 30 میلیون بشکه قبلی حفظ کرد.

فیل فلین، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «روشن است که یک جنگ تولید نفت در جریان است... ما به زودی شاهد نفت بشکه ای 60 دلار خواهیم بود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه با 2 دلار و 5 سنت، معادل 3.1 درصد کاهش به 64 دلار و 10 سنت رسید. حجم معاملات انجام شده در بازار نیویورک بیش از 4 برابر متوسط 100 روزه بود. قیمت ها در ماه نوامبر 18 و در سال جاری 34 درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه نیز با 2 دلار و 33 سنت، معادل 3.3 درصد کاهش به 67 دلار و 82 سنت رسید که پایین ترین رقم میانه روز از اکتبر 2009 تاکنون بود.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: