برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۹
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نبی در فدراسیون هر کاری که دوست داشته باشد انجام می‌دهد و دپارتمان داوری و کمیته انضباطی طبق زاویه او پیش می‌روند.
 امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار فردای استقلال و راه‌آهن گفت: ابتدا باید میلاد امام موسی کاظم (ع) را تبریک بگویم. در خصوص بازی هم باید بگویم، طبیعتاً ما با توجه به نتایج بدی که گرفته‌ایم از نظر روحی و روانی شرایط ایده‌آلی نداریم. هر چند ما در چند هفته اخیر از نظر فنی خوب بودیم اما بد نتیجه گرفتیم و بد هم گل خوردیم.

وی ادامه داد: بازی برابر راه‌آهن برای ما بسیار مهم است. ما راه‌آهن را آنالیز کرده و می‌دانیم که تیمی جوان و با برنامه‌ است و مربی خوبی دارد. درست است که دیدار فردا دیدار سختی است اما ما از هر نظر برای رویارویی با راه‌آهن آماده هستیم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص ضعف‌های تیمش در خط دفاع گفت: ما در بازی‌های اخیر روی اشتباهات فردی گل خورده‌ایم و ساختار و نظم دفاعی ما هیچ ایرادی ندارد. ضمن اینکه باید متذکر شوم تمام مسئولیت‌های شکست‌های اخیر استقلال بر عهده من است. هیچ شخص دیگری از بازیکن گرفته تا اعضای کادر فنی و هیئت مدیره و مدیرعامل هیچکدام نقشی در این شکست‌ها نداشتند و من مسئولیت تمامی این باخت‌ها را به گردن می‌گیرم.

قلعه‌نویی افزود: شما نگاه کنید ما چطور روی اشتباهات فردی گل‌های بچگانه می‌خوریم. در همین بازی ذوب‌آهن روی گل دوم اتفاقی افتاد که دیگر فکر نمی‌کنم تا پایان لیگ برتر چنین صحنه‌ای را در تیم استقلال شاهد باشیم.

وی خاطر نشان کرد: شرایط بدنی بازیکنان راه‌آهن بهتر از استقلال است. با توجه به خستگی بازیکنان، ما درخواست کردیم بازی یک روز به تعویق بیفتد اما قبول نکردند. در این بازی به غیر از قاضی و رمضانی که مصدوم هستند و آندو که محروم است، می‌توانیم از سلیمان‌فلاح استفاده کنیم. فردا زمان نقل‌وانتقالات آغاز می‌شود و ما در نظر داریم نام سلیمان‌فلاح را در لیست‌مان ثبت کرده و از او در بازی مقابل راه‌آهن استفاده کنیم.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه امروز تعدادی از هواداران این تیم به حمایت از او مقابل ساختمان باشگاه رفتند و چند روز پیش نیز تعدادی از هواداران بر علیه او این کار را انجام دادند، خاطر نشان کرد: طبیعتاً وقتی نتایج ضعیف باشد و دربی را واگذار کنید این اتفاقات رخ می‌دهد اما هستند تیم‌های بزرگ دیگری که در جام حذفی مقابل تیم‌های لیگ یکی حذف شدند، امتیازشان هم نزدیک ماست اما این اتفاقات برای‌شان رخ نداده و نمی‌دهد. من نمی‌دانم معنی بحران چیست؟ بحران یعنی اینکه من تیم سیزدهم و نهم را تحویل بگیرم نه اینکه با صدر جدول 4 امتیاز اختلاف داشته باشم، آن هم در شرایطی که 45 امتیاز از لیگ باقی مانده باشد و از این 45 امتیاز 27 امتیاز آن در خانه است.

قلعه‌نویی افزود: آقایانی که آمده‌اند و علیه من صحبت کرده‌اند عکس‌شان معلوم است که کجا کار می‌کنند و در چه مدرسه فوتبالی فعالیت می‌کنند. آنها شناسایی شده‌اند. آقایان بچگی کردند که این افراد را مقابل باشگاه فرستادند.

وی خاطر نشان کرد: در طرف مقابل وقتی هواداران به نفع من شعار می‌دهند می‌گویند برنامه‌ریزی شده بود اما وقتی به ضرر من صحبت می‌کنند می‌گویند خودجوش بوده است. در مجموع این قانون فوتبال است. من با استقلال سه قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی آورده‌ام اما وقتی نتیجه نگیری مردم توقع دارند و شعار می‌دهند که البته حق هم با آنهاست. بالاخره جوانی که با پنج هزار تومان پول به استادیوم می‌آید حق دارد که تیمش نتیجه بگیرد.

سرمربی استقلال گفت: به نظر من شعارها نه خودجوش بوده و نه برنامه‌ریزی شده است. ما هفت، هشت هفته بد بودیم و مردم حق دارند، حرف بزنند اما مطمئنا آخر فصل خوشحال می‌شوند.

قلعه‌نویی در خصوص جلسه امروز هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: از این جلسه خبر ندارم اما ظاهراً یکشنبه هر هفته جلسه هیئت مدیره برگزار می‌شود که البته دستور کار این جلسه توسط افشارزاده در سایت باشگاه اطلاع‌رسانی شده است. باز هم تأکید می‌کنم که مسئولیت نتایج به دست آمده بر عهده من است اما ما 11 امتیاز از صدر جدول فاصله نداریم بلکه چهار امتیاز عقب هستیم که خیلی راحت جبران می‌شود. ضمن اینکه در بازی مقابل تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن من ترکیب و نفرات اصلی‌ام را در اختیار نداشتم که انشاءالله در نیم‌فصل دوم با تقویت تیم این مشکل هم حل می‌شود.

وی در واکنش به مصاحبه چند روز پیش رضا حقیقی که در آن از سرمربی استقلال حمایت کرده بود و اینکه آیا این حمایت به منزله همکاری حقیقی و قلعه‌نویی در آینده‌ای نزدیک است، تأکید کرد: حقیقی هم استانی من است. یادم می‌آید در بازی استقلال و پیام من بازی او را دیدم و از سبک بازی‌اش خوشم آمد. از همان موقع می‌خواستم حقیقی را به استقلال بیاورم اما نشد. من علاقه زیادی به او دارم اما وجدانا نمی‌دانم چه گفته، چون مطبوعات و رسانه‌ها را نمی‌خوانم.

سرمربی استقلال در ادامه در خصوص مصاحبه‌های سیاوش اکبرپور و علیرضا نیکبخت واحدی گفت: من به هر کسی که در این فوتبال خوبی کرده باشم به این دو بازیکن خیلی بدی کردم. واقعاً حق دارند که بیایند و این مصاحبه‌ها را علیه من انجام دهند. البته من حرف‌های‌شان را در جایی نخواندم اما شنیده‌ام چه چیزهایی گفته‌اند. چه بگویم؟ به هر من به این دو بازیکن خیلی بدی کردم!

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که آیا حقیقت دارد شما با بازیکنانی که در استقلال محبوب می‌شوند به مشکل می‌خورید، تصریح کرد: این مسائلی است که متأسفانه در رسانه‌ها نوشته می‌شود و من توجهی به آنها ندارم. مگر فرهاد مجیدی خودش تصمیم به خداحافظی نگرفت؟ مجتبی جباری به خاطر بیانیه باشگاه جدا شد و به قطر رفت. مگر در سپاهان که بودم و توانستیم دو فصل قهرمان شویم با بازیکنی به مشکل خوردم؟ آن زمان ستاره‌هایی مانند سیدجلال، عقیلی و رحمتی را داشتیم اما در هیچ مقطعی با آنها به مشکل برنخوردیم.

وی در مورد محرومیتش اظهار داشت: خودم هم نمی‌دانم چرا محروم شدم. من یک سؤال دارم. مگر نه اینکه قانونگذار قانون می‌گذارد و ما باید آن را اجرا کنیم، پس چرا کمیته انضباطی که در فوتبال قانونگذار است خودش قوانین خودش را رعایت نمی‌کند؟ هنوز برای من مشخص نشده چرا دیدار استقلال و تراکتورسازی با حضور تماشاگران برگزار شد؟ مگر نه اینکه اینجا قانون اجرا نشد؟ با این شرایط تخلف صورت گرفته است. البته من دوست داشتم تماشاگران تبریزی به ورزشگاه بیایند و هیچ مشکلی با این مسئله نداشتم. حتی نامه هم به کمیته انضباطی نزدیم که چرا باید این بازی با تماشاگر برگزار شود. ما دیروز از سازمان لیگ خواستیم بازی‌مان را با راه‌آهن یک روز به تعویق بیندازد اما مخالفت کردند. وقتی که حسن‌زاده تخلف کرد چرا نیامد به مردم توضیح دهد و عذرخواهی کند؟

سرمربی استقلال تأکید کرد: یک حرفی هم با عسگری رئیس دپارتمان داوران دارم. در بازی با پرسپولیس به گفته کارشناسان دو پنالتی برای ما گرفته نشد و گل اول پرسپولیس هم به زعم همان کارشناسان ایراد داشت و نوری پس از برخورد توپ به تیر دروازه در آفساید قرار داشت. ضمن اینکه بازیکنان آنها در  سه صحنه می‌توانستند اخراج شوند. قضاوت داور در همان ابتدا نتیجه بازی را جور دیگری رقم زد اما آقای عسگری به داوری نمره قبولی داد. آقایان نمی‌شود با شعور مردم بازی کرد!

قلعه‌نویی خاطر نشان کرد: نبی در فدراسیون هر کاری که دوست داشته باشد انجام می‌دهد و دپارتمان داوری و کمیته انضباطی طبق زاویه او پیش می‌روند. پارسال بعد از بازی با ذوب‌آهن هیچ گزارشی علیه من نوشته نشد اما حسن‌زاده مدعی شد فیلم بازی را دیده و احساس کرده است که من حرکاتی انجام داده‌ام که باید محروم شوم. آقای حسن‌زاده! نمی‌شود تخلف کرد و به آن رسیدگی نشود. شما باید از مردم عذرخواهی می‌کردید که این کار را انجام ندادید.

«حرف‌هایی که در مورد دپارتمان و کمیته انضباطی زدم احتمالاً تبعاتی برایم خواهد داشت»، قلعه‌نویی با بیان این جمله ادامه داد: لازم می‌دانم دو مسئله را به تاج بگویم. مورد اول اینکه در نیم‌فصل دوم مراقب چیدمان داوری باشید و مورد دیگر اینکه برای آزمایش دوپینگ نظارت دقیق داشته باشید. نکند که این دو مسئله در نیم‌فصل دوم به تیم‌ها ضربه بزند. من هیچ وقت در مورد داوری صحبت نکردم جز بعد از دو بازی مقابل سپاهان و پرسپولیس. آقای حسن‌زاده دنبال بهانه می‌گشتند تا مرا محروم کنند و در حالی که گزارش داوری به آنها نرسیده، اقدام به محرومیتم کردند و به نوعی دیگر شورش را در آورده‌اند.

سرمربی استقلال کفت: ما هم بیکار ننشسته‌ایم. یکسری مدارک جمع‌آوری کرده‌ایم تا به کمیسیون اصل 90 ارائه دهیم شاید آنها به یکسری کارها رسیدگی کنند. متأسفانه همه نگاه‌ها در فدراسیون به نبی است و او زاویه را تنگ می‌کند. در خصوص محرومیت من چیزی پیدا نکرده‌اند و گفته‌اند چون از محوطه خارج شده‌ام باید محروم شوم.

قلعه‌نویی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا اعتقاد دارد که در لیگ ایران بازیکنان دوپینگ می‌کنند که چنین درخواستی از تاج کرده است، تصریح کرد: من نگفتم دوپینگ می‌کنند فقط از تاج خواستم که نظارت بیشتری بر داوری و مسئله دوپینگ داشته باشند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: