برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۲۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸
دیکتاتور مخلوع مصر ازاینکه از اتهام پرونده صادرات گاز به اسرائیل و کشتار تظاهرات‌کنندگان در طول انقلاب ژوئیه سال ۲۰۱۱ تبرئه شده بسیار خوشحال است.
 ابنا :«حسنی مبارک» دیکتاتور و رئیس جمهور مخلوع مصر روز گذشته پس از تبرئه شدن از اتهامات وارده از جمله کشتار صد‌ها تظاهرکننده در طول انقلاب ژوئیه سال ۲۰۱۱ به بیمارستان نظامی المعادی منتقل شد.

حسنی مبارک ۸۶ ساله که از صدور رأی دادگاه خوشحال است در این بیمارستان به همراه یکی از نظامیان که وظیفه حفاظت از وی را بر عهده دارند عکس سلفی گرفت.رئیس جمهور مخلوع مصر درخصوص اینکه آیا در خصوص تبرئه شدنش خوش‌بین بود یا خیر و آیا دستوری و فرمانی [برای قتل تظاهرکنندگان] صادر نکرده است گفت: من به هیچ وجه مرتکب جرمی نشده‌ام.

قاضی الرشیدی روز شنبه حسنی مبارک و دو پسرش و حبیب العادلی وزیر کشور مبارک را از اتهام پرونده صادرات گاز به اسرائیل و کشتار تظاهرات‌کنندگان در طول انقلاب ژوئیه سال ۲۰۱۱ که به سرنگونی حسنی مبارک منجر شد تبرئه کرد.

بسیاری از مردم مصر به تبرئه حسنی مبارک و دو پسرش از اتهاماتی که بر او وارد شده بود اعتراض دارند. شماری از مردم مصر که عزیزان و نزدیکان خود را در جریان تظاهرات علیه حکومت حسنی مبارک از دست داده بودند در برابر دادگاهی که حکم تبرئه وی و دو پسرانش را صادر کرد اعتراض کردند.والدین قربانیان با حمل عکس فرزندان خود می‌گفتند اگر مبارک و رژیم او فرزندانشان را نکشته است پس چه کسی آن‌ها را کشته است. تظاهر کنندگان بی‌عدالتی در نظام قضایی مصر را محکوم کردند.

البته رای تبرئه حسنی مبارک باید به تایید دیوان عالی کشور مصر نیز برسد. هر چند مبارک به خاطر پرونده دیگری درباره فساد مالی باید به مدت سه سال در زندان باشد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی