برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۰۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۲
سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران لحظه شماری می کنند و در انتظار رفع تحریم ها علیه ایران هستند.
سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران لحظه شماری می کنند و در انتظار رفع تحریم ها علیه ایران هستند.

«مهدی کرباسیان» رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، با اعلام این خبر، درباره پیش بینی سرمایه گذاری های خارجی این سازمان در چارچوب برنامه ششم توسعه، گفت: استنباط ما این است در چارچوب برنامه یادشده در حوزه معدن و صنایع معدنی همچون مس، آهن، روی، آلومینیوم و مواد معدنی نادر ظرفیت جذب چندین میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر شرایط برای سرمایه گذاری خارجی در این بخش ها فراهم است و سرمایه گذاران خارجی به ویژه غربی ها از این موضوع استقبال می کنند.

وی گفت: به طور قطع رفع تحریم های ظالمانه علیه ایران می تواند در افزایش سرمایه گذاری های خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز قبل از این گفته بود: دولت یازدهم بستر سرمایه گذاری خارجی را در معادن و صنایع معدنی فراهم و مشوق هایی را نیز در این ارتباط پیش بینی کرده است.

«سیدمحمد فاطمیان» در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: امروز دولت ایران فرصت مناسبی را پیش روی سرمایه گذاران خارجی قرار داده و زیرساخت های لازم در بخش معدن و صنایع معدنی را تامین کرده است.

وی خاطرنشان ساخت: امکان سرمایه گذاری در زمینه معدن و صنایع معدنی در ایران با ارائه مشوق های سرمایه گذاری از جمله کمک به اهدای زمین به سرمایه گذاران خارجی و امکان ضمانت تسهیلات از سوی شرکت های خارجی که به صورت مشترک فعالیت کنند، از موارد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس سیاست تسهیل صادرات ایران به چین نیز یک بارانداز به وسعت 30 هزار مترمربع در شیانمن و گوانگجو پیش بینی شده است.

به اعتقاد فاطمیان، بخش معدن به لحاظ برخورداری از منابع خدادادی در بحران هایی مانند تحریم کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد و ماندگاری دارد.

منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: