برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۰۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۵
مهاجم اروگوئه‌ای تیم فوتبال بارسلونا با دفاع از سه مورد اقدام جنجالی خود برای گاز گرفتن بازیکنان حریف ادعا کرد این اتفاق اگرچه ترسناک است اما به کسی ضرری نمی‌رساند.
  لوئیز سوارز که دو هفته پیش محرومیت چهار ماهه‌اش به خاطر گاز گرفتن جورجو کیه لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا به پایان رسید می‌گوید در این مدت طوری با او برخورد شده که با مجرمان می‌شود و کاری که او انجام داده به کسی ضرری نرسانده است.

مهاجم بارسا که اقدام جنجالی‌اش در جام جهانی 2014 سومین مورد از گاز گرفته شدن بازیکن حریف توسط او طی پنج سال اخیر بوده است، در گفت‌وگو با نشریه مارکای اسپانیا اظهار داشت: مردم طوری با من برخورد می‌کنند که انگار یک مجرم هستم هرچند می‌دانم که همه اینها تقصیر خودم بوده است. این سومین بار که چنین حرکتی از من سر می‌زد و به همین دلیل نیاز به کمک داشتم اگرچه من برای انتقاد همگان هدف سوژه آسانی بوده‌ام.

وی افزود: گاز گرفته شدن بسیاری از مردم را می‌ترساند اما به نظر من این کار نسبتاً بی‌ضرر است. شاید بهتر باشد بگویم در مواردی که من بازیکنان حرف را گاز گرفتم ضرر چندانی به کسی نرسیده است. هیچ یک از گازهای من شبیه گاز مایک تایسون از گوش اواندر هالی‌فیلد (گازی که منجر به جدا شدن تکه‌ای از گوش هالیفیلد شد) نبوده‌اند اما برای هیچکس این موضوع اهمیت ندارد.

سوارز ادعا کرد پس از بازی بارسلونا و تیم لئون مکزیک در جام پیش فصل خوان‌گامپر که در آن سوارز اولین بازی غیررسمی خود را برای بارسا انجام داد، لوئیس انریکه سرمربی کاتالان‌ها مجازات مهاجم اروگوئه‌ای خود را با زندانیان زندان مخوف گوانتاناموی کوبا مقایسه کرده است.

سوارز 27 ساله گفت: پس از آن بازی انریکه گفت: «آنها بالاخره سوارز را از گوانتانامو آزاد کردند تا در کنار ما باشد». همه زندانی تازه آزاد شده را تشویق می‌کردند و من هم تلاش کردم که احساساتی نشوم.

در تابستان سال گذشته شایعات بسیاری در خصوص پیوستن احتمالی سوارز به آرسنال شنیده می‌شد اما ستاره پیشین لیورپول سرانجام سر از نیوکمپ درآورد. سوارز گفت که پیشنهاد هم‌تیمی پیشین‌اش استیون جرارد در لیورپول در تصمیم‌گیری او برای انتخاب بارسلونا تأثیرگذار بوده است.

وی عنوان کرد: جرارد در تصمیم من تأثیرگذار بود. او گفت: «بمان و در لیورپول خوب بازی کن و آن‌وقت بایرن مونیخ، رئال مادرید یا بارسلونا به زودی به سراغت خواهند آمد، چون تو آنقدر خوب هستی که بتوانی در هر تیمی بازی کنی».

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی