برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۹۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده، عامل حادثه اسیدپاشی در اصفهان تنها یک نفر و در یک قدمی دستگیری است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده، عامل حادثه اسیدپاشی در اصفهان تنها یک نفر و در یک قدمی دستگیری است.

' عوض حیدرپور شهرضایی ' ، افزود: گزارش سفر هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی تهیه شده و این گزارش در نشست روز یکشنبه (18 آبان) این کمیسیون، قرائت و محورهای آن بررسی می شود.

عضو هیات اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی اصفهان، در تشریح مفاد و محورهای این گزارش، افزود: تیم تحقیقاتی مجلس شورای اسلامی پس از دستور ویژه رییس مجلس در دو نوبت در منطقه حضور یافت و گزارش کامل و جامعی را از دستگاه های مربوطه اخذ کرد.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر اسیدپاشی در شهر اصفهان صرفا منطقه ای و استانی بوده است، افزود: بر اساس برداشت اولیه عامل بروز این حادثه تنها یک نفر بوده و ادعای سازمان یافته بودن این حوادث اشتباه است.

حیدرپور شهرضایی ادامه داد: طبق تحقیقات به عمل آمده دو فرضیه درباره عامل حادثه اسیدپاشی مطرح شده، نخست اینکه این فرد یک بیمار روانی است و دوم اینکه با هوشیاری و علم به جرم این اقدامات را انجام داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، از پیشرفت روند بررسی پرونده حادثه اسیدپاشی در اصفهان خبر داد و گفت: سرنخ های بسیار خوبی از سوی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به دست آمده و برداشت ما از این مدارک و شواهد این است که فرد خاطی به زودی و به راحتی دستگیر شود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی فضای عمومی اصفهان، افزود: خوشبختانه فضای عمومی شهر بسیار مطلوب و شرایط به حالت عادی بازگشته است.

عضو هیات اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی، ادامه داد: بر اساس نظرهیات اعزامی به اصفهان باید یک سری اقدامات حفاظتی و انتظامی در کشور انجام شود که تحقق این موضوع نیازمند اصلاح قانون مجرمان اسید پاشی است.

منبع: خانه ملت
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: