برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۹۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۳
حیدرپور در تشریح گزارش هیأت اعزامی کمیسیون امنیت ملی:
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: بر اساس برداشت اولیه عامل بروز حادثه اسیدپاشی تنها یک نفر بوده و ادعای سازمان‌یافته بودن این حوادث اشتباه است.
عوض حیدرپور شهرضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات سفر هیات کمیسیون متبوعش به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی، گفت: گزارش این هیأت در نشست روز یکشنبه (18 آبان) این کمیسیون قرائت و محورها آن مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، در تشریح مفاد و محورهای گزارش هیأت اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی، افزود:‌ این هیأت بعد از دستور ویژه رئیس‌مجلس به شهر اصفهان اعزام شد و این تیم تحقیقاتی در دو نوبت در منطقه حضور یافته و گزارش کامل و جامعی را از دستگاههای مربوطه اخذ کرده است.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر اسیدپاشی در شهر اصفهان صرفا منطقه‌ای و استانی بوده است، افزود: بر اساس برداشت اولیه عامل بروز این حادثه تنها یک نفر بوده و ادعای سازمان‌یافته بودن این حوادث اشتباه است.

حیدرپورشهرضایی ادامه داد: طبق تحقیقات به عمل آمده ۲ فرضیه درباره عامل حادثه اسیدپاشی مطرح شده، نخست اینکه این فرد یک بیمار روانی بوده و یا اینکه فرد اسیدپاش با هوشیاری و علم به جرم این اقدامات را انجام داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، از پیشرفت روند بررسی پرونده حادثه اسیدپاشی در اصفهان خبر داد و گفت: خوشبختانه سرنخ‌های بسیاری خوبی از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به دست آمده و برداشت ما از این مدارک و شواهد این است که فرد خاطی به زودی و به راحتی دستگیر ‌شود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی فضای عمومی اصفهان، افزود: خوشبختانه فضای عمومی شهر از 10 روز قبل بسیار مطلوب بوده و شرایط به حالت عادی خود بازگشته است.

عضو هیأت اعزامی به اصفهان برای بررسی حادثه اسیدپاشی، ادامه داد: بر اساس نظر هیأت اعزامی به اصفهان باید یک سری اقدامات حفاظتی و انتظامی در اصفهان و دیگر نقاط کشور انجام شود که تحقق این موضوع نیازمند اصلاح قانون مجرمان اسیدپاشی است.
منبع: مشرق
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: