برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۸۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵
کاروان ورزشی ایران که با نام غدیر در دومین دوره بازیهای پاراآسیایی به میزبانی کره جنوبی شرکت کرده بود، با کسب 120 مدال طلا، نقره و برنز به کار خود در این دوره از بازیها پایان داد. ورزش جانبازان و معلولان ایران که پیشرفت قابل توجهی نسبت به دوره گذشته از نظر مدال آوری داشتند، عنوان چهارمی را تکرار کردند.
به گزارش هشت صبح، دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اینچئون از 18 تا 24 اکتبر (26 مهر تا دوم آبان‌ماه) در اینچئون کره‌جنوبی برگزار شد. در این دوره از رقابتها 6 هزار شرکت‌کننده شامل 4500 ورزشکار و 1500 مسئول از 41 کشور جهان حضور پیدا کردند.

کاروان ورزشی ایران با 204 ورزشکار شامل 145 مرد و 56 زن در 16 رشته در این بازی‌ها شرکت کرد و با کسب 37 مدال طلا، 52 مدال نقره و 31 مدال برنز به کارش پایان داد و عنوان چهارم را به خود اختصاص داد. ایران در دوره قبلی این بازی ها که در گوانگجو برگزار شد، با کسب 27 مدال طلا، 24 نقره و 29 برنز به کار خود پایان داد و چهارم شد.

پایان کار ایران در پاراآسیایی با 120 مدال


مدال آوران کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها به شرح زیر هستند:

مدال طلا:

1- وحید کشتکار (شنا)، 2- سیدعرفان حسینی (پرتاب نیزه)، 3- ساره جوانمردی (تپانچه 50 متر)، 4- علیرضا مختاری (پرتاب دیسک)، 5- پیمان نصیری (دوومیدانی - 1500 متر)، 6- ساره جوانمردی (تپانچه بادی 10 متر)، 7- امیر جعفری (وزنه‌برداری)، 8- محمد الوانپور (پرتاب نيزه)، 9- مهناز امینی(پرتاب‌وزنه)، 10- یونس سیفی‌پور (پرتاب‌وزنه)، 11- مهناز امینی (پرتاب نیزه)، 12- مرتضی مختاری (پرتاب‌وزنه)، 13- دانیال سورانیان (پرتاب‌وزنه) 14- صادق بیت‌سیاح (پرتاب دیسک)، 15- محمدعلی ملک‌پور (پرتاب دیسک)، 16- سجاد محمدیان (پرتاب‌وزنه)، 17- محمد خالوندی (پرتاب نیزه)، 18- سیدحامد صلحی‌پور (وزنه‌برداری)، 19- عبدالرضا جوکار (پرتاب‌نیزه)، 20- مهران حسینی (پرتاب دیسک)، 21- تیم میکس کامپوند - تیراندازی، 22- هادی نوری (تیراندازی با کمان)، 23- علی محمدیاری (پرتاب دیسک)، 24- زهرا نعمتی (ریکرو)، 25- ابراهیم رنجبر (تیراندازی باکمان)، 26- تیم فوتبال 7 نفره، 27- حسن عسکری (دوومیدانی)، 28- تیم ملی جودو مردان، 29- مسعود حیدری (پرتاب دیسک)، 30- تیم ملی گلبال آقایان، 31- تیم فوتبال 5 نفره مردان ایران، 32- والیبال نشسته ایران، 33- علی صادق‌زاده (وزنه‌برداری)، 34- جلیل باقری‌جدی (دوومیدانی)، 35- جاوید احسانی (پرتاب دیسک) 36 - سیامند رحمان( وزنه برداری) 37 - فرزاد سپهوند(دوومیدانی - پرتاب دیسک)

مدال نقره:

1 - سجاد نیک‌پرست (پرتاب نیزه )، 2- جاوید احسانی نیک (پرتاب‌وزنه)، 3- هاجر تکتاز (پرتاب دیسک)، 4- حمید اسلامی (دوومیدانی)، 5- محمدحسین کریمی (شنا)، 6 - علی الهی (دوومیدانی 5000 متر)، 7- صادق بیت سیاح (پرتاب‌وزنه)، 8- شاهین ایزدیار (شنا - 50 متر)، 9- اعظم خدایاری (پرتاب دیسک)، 10- محسن کائدی (پرتاب نیزه)، 11- حسن دهقانی (پرتاب وزنه)، 12- سیدحبیب حسینی (دو 200 متر)، 13- مسعود حیدری (پرتاب‌وزنه) 14- هاشمیه متقیان (پرتاب نیزه)، 15- مهدی زمان (تیراندازی - تپانچه بادی 10 متر)، 16- تیم شنا، 17- حميد اسلامی (دوی ١٥٠٠ متر)، 18- امين عبدل‌پور (دوی ١٥٠٠ متر)، 19- حمزه محمدی (وزنه‌برداری)، 20- شاهین ایزدیار (شنا)، 21- هاجر تکتاز (پرتاب‌وزنه)، 22- جلال خاکزادیه (پرتاب دیسک)، 23- وحید کشتکار (شنا 200 متر مختلط)، 24 - فاطمه منتظری (پرتاب‌وزنه)، 25- محمدعلی شنانی(جودو)، 26- حسن جانفشان (تنیس روی میز)، 27 - هاشمیه متقیان (پرتاب دیسک)، 28- شاهین ایزدیار (400 متر آزاد شنا)، 29- علیرضا مختاری (پرتاب‌وزنه)، 30- آرین لطفی (پرتاب دیسک)، 31 - فائزه کرمانی (پرتاب‌وزنه)، 32 - عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)، 33 - معصومه خدابخشی (تیراندازی - تفنگ بادی)، 34 - جلیل باقری‌جدی (پرتاب دیسک)، 35 - احمد اجاقلو (دوومیدانی)، 36- لیلا ملکی (پرتاب‌وزنه)، 37- حمزه ندری (جودو)، 38- حامد علیزاده (جودو) 39- مجید فرزین(وزنه‌برداری) 40- تیم گلبال بانوان 41- سیامک فرج‌زاده (پرتاب‌وزنه)، 42- سامان رضی (وزنه‌برداری)، 43- پرویز گل‌پسند (پرتاب دیسک)، 44- والیبال نشسته بانوان، 45- علی الهی (دوومیدانی)، 46- فلاح نصیرپوران، 47- علی الفت لاوی (پرتاب نیزه)، 48- علی محمدیاری (دوومیدانی) 49 - منصور پورمیرزایی (وزنه‌برداری)، 50 - علی الهی (دوومیدانی - دوی 1500 متر)، 51 - مهرداد کرم‌زاده (دوومیدانی - پرتاب دیسک) 52 - سیدحبیب حسینی (دوومیدانی - دوی 400 متر.

مدال برنز:

1- یونس سیفی پور (دوومیدانی پرتاب دیسک)، 2- فاطمه منتظری (پرتاب دیسک)، 3- محمدحسین کریمی (شنا)، 4- عالیه محمودی (تپانچه بادی)، 5- لیلا ملکی (پرتاب نیزه) 6- عبدالرسول میرشکاری (پرتاب نیزه) 7- سعید رحمتی(جودو)، 8- علی الفت لاوی (پرش طول)، 9- سیامک صالح فرج‌زاده (پرتاب دیسک)، 10- محمدحسین کریمی (شنا - کرال سینه)، 11- محمدحسین کریمی (شنا 200 متر مختلط)، 12- فائزه کرمانی(پرتاب نیزه)، 13- محسن مجیدی جمال‌آبادی (پرتاب دیسک)، 14- محمدحسین کریمی (شنا- 50 متر آزاد)، 15- علی امیدی (پرتاب نیزه) 16- محمد رنجبر (تنیس روی میز)، 17- سیدامید نوری جعفری (جودو)، 18- شاهین ایزدیار (شنا 200 متر مختلط)، 19- مرضیه صدیقی (پرتاب نیزه)، 20- مریم سلطانی (پرتاب‌وزنه)، 21- مهرداد کرم‌زاده (پرتاب‌وزنه)، 22- حسین سعیدی (دوومیدانی)، 23- محمد عابدی (جودو)، 24 - محسن کائیدی (پرتاب وزنه)، 25- سولماز بازرگان (پرتاب دیسک)، 26- تیم میکس ریکرو تیروکمان، 27- تیم بسکتبال با ویلچر آقایان، 28- تیم بسکتبال با ویلچر بانوان 29 - مرضیه صدقی (دوومیدانی - پرتاب وزنه)، 30 - پیمان نصیری (دوومیدانی - دوی 400 متر) 31 - حسین سعیدی (دوومیدانی - دوی 400 متر).

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی