برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۸۷۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۲
افخم در نشست خبری :
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد تا کنون جدول زمانی مشخصی برای سفر وزیر خارجه به عربستان تعیین نشده است.
به گزارش هشت صبح، نشست خبری مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان لحظاتی پیش آغاز شد.

افخم در ابتدای نشست خبری خود با اشاره به ضایعه درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، درگذشت ایشان را خدمت رهبر معظم انقلاب، حوزه علیمه، مردم و دوستاداران وی و بیت معظم له تسلیت گفت.


بر مبنای توافق ژنو تحریم‌ها باید لغو شوند نه تعلیق

وی افزود: علو درجات را برای این یار دیرین و صادق انقلاب آرزومندیم.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی کشورمان در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 گفت: مذاکرات کارشناسی امروز آغاز می‌شود، طبق توافقات صورت گرفته این گفتگوها دو روزه خواهد بود و قرار است جزئیات طرح‌های اراه شده مورد بررسی قرار گیرند.

افخم در بخش دیگری از نشست مطبوعاتی خود با اشاره به روابط دیرینه بین دو کشور ایران و ترکیه گفت: یقینا اختلاف نظرهایی وجود دارد اما اصل را بر گفتگو و همکارى قرار داده‌ایم.

وی همچنین اعلام کرد تا کنونی جدول زمانی مشخصی برای سفر وزیر خارجه کشورمان به عربستان تعیین نشده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به خبرنگاران اظهار داشت: تماس‌ها بین ایران و 1+5 در جریان است و هماهنگی‌ها برای دیدارهای آتی در جریان است.

افخم در سخنان خود بار دیگر تأکید کرد که بر مبنای توافق ژنو تحریم‌ها باید لغو شوند نه تعلیق. سخنگوی دستگاه سیاست خارجی ایران همچنین به طرف مقابل توصیه کرد که از بیان موضوعات مذاکره در سطح رسانه‌ پرهیز کنند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری اخیر خود گفته بود: اگر توافق حاصل شود تعلیق تحریم‌های ایران را مد نظر قرار می‌دهیم.

افخم در ادامه، درباره ارقام و آمار مندرج در گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تمام این آمار و ارقام بر اساس توافق ژنو بوده است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اظهارات اخیر اردوغان درباره رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: وزارت خارجه اقدامات لازم را انجام داده و گزارش آن را به مقامات ارشد نظام ارائه داده است.

افخم در ادامه با اشاره به برنامه کاری وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آقای ظریف اواسط هفته آتی به اسپانیا سفر خواهند کرد و اواخر هفته آتی نیز برای شرکت در اجلاس وزاری خارجه منطقه درباره مسائیل افغانستان به چین سفر می‌کند.

وی درباره گزارش رسانه‌ها در مورد کشف گور دسته‌جمعی که در عراق که شامل برخی پیکرهای شهروندان ایرانی نیز بوده است، گفت: در حال بررسی صحت و سقم این اخبار هستیم.

در حال تکمیل ...
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: