برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۳
مدیر فنی پیشین تیم فوتبال امید می گوید در فوتبال ما تجربه بر علم ارجحیت دارد و دلیل بسیاری از ناکامی های فوتبال ایران هم همین دلیل است.
هومن افاضلی به ناکامی تیم های رده پایه فوتبال ایران اشاره کرد و اظهار داشت: نه تنها در فوتبال بلکه در همه جامعه ما و در حوزه ای تجربه را بر علم ترجیح می‌دهیم. از این رو شاهد شکست‌های متوالی هستیم چرا که این نوع از مدیریت مبتنی بر آزمون و خطاست.

مدیر سابق تیم امید بدون اینکه صحبتی در مورد این تیم انجام بدهد در ادامه خاطرنشان کرد: پس از بازگشت تیم امید از اینچئون در مورد دلایل ناکامی و روش غلطی که در فوتبال وجود دارد صحبتی را با علی کفاشیان انجام دادم اما رئیس فدراسیوت فوتبال به من گفت در مورد این حرف ها هنوز به جمع بندی نرسیده است و عقیده دیگری دارد. از این رو من با او دست دادم و خیلی محترمانه خودم را کنار کشیدم.

افاضلی اشاره ای به علی کریمی و مهدی مهدوی کیا کرد و توضیح داد: در بسیاری از موارد ما تنها به دنبال اسم های بزرگ هستیم. علی کریمی و مهدی مهدوی کیا خود را فدا کردند که حاضر شدند در این برهه به تیم های ملی اضافه شوند. ما بدون اینکه بدانیم کریمی مربی بزرگی می شود یا نه. کلا او آینده ای در این حوزه دارد یا نه او را کنار تیم ملی آوردیم و این برای او می‌تواند ناخوشایند باشد.همینطور که امروز نام مهدوی کیا کنار ناکامی تیم جوانان آورده می‌‎شود.

دستیار سابق برانکو یکی از دلایل دیگر ناکامی فوتبال را از بین رفتن ورزش همگانی جستجو کرد و گفت: زنگ خطر از خیلی سال ها پیش به صدا در آمده است. ورزش همگانی ما که فوتبال ریشه در آن دارد به علت از بین رفتن فضاهای ورزشی درحال نابودی است و اگر مسولان فکری به حال این معضل نکنند سال های بعد با یک فاجعه کامل روبرو می شویم.

وی افزود: آلمانی ها هم یک دهه قبل چنین مشکلی داشتند اما با یک قرارداد 100 میلیون یورویی با یک شرکت موفق شدند فضاهای ورزشی را در شهرهای خود احیا کنند.

افاضلی در پایان گفت: امروز با توجه به درصد جمعیت جوان کشور و علاقه مردم به فوتبال تا حدودی توانستیم صاحب بازیکن شویم اما اگر به فکر ورزش همگانی نباشیم 10 سال بعد با پیرتر شدن نسل آن وقت با یک فاجعه واقعی روبرو می‌شویم.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: