برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۴:۰۶
یک کارشناس روانشناسی با بیان اینکه سن بلوغ جنسی در نوجوانان سه سال کاهش یافته است، تاکید کرد: کودکان نباید با افراد بزرگ‌تر از خود در ارتباط باشند.
"احسان فکور"  با بیان این مطلب، اظهار کرد: متاسفانه دسترسی آسان به فضاهای مجازی که به سهولت قابل دسترسی‎اند و تصاویر و فیلم‎هایی که دستیابی به آن‎ها در جامعه امروز به راحتی امکان‌‎پذیر است، باعث بروز مشکلاتی برای کودکان و نوجوانان می‌شود که بلوغ زودرس یکی از این موارد است.

این کارشناس افزود: علاوه بر این بسیاری از خانواده‎ها از آسیب و گزندی که وسایل ارتباط جمعی و پیشرفت تکنولوژی به فرزندانشان در سن پایین وارد می‎کند آگاهی ندارند و تنها به خاطر چشم و هم‎چشمی و به روز بودن، کودکان خود را با این مقوله درگیر می‎کنند؛ در حالی که هنوز نه کودک و نه خود والدین استفاده صحیح از این وسایل را آموزش ندیده‎اند.

وی ادامه داد: متاسفانه در این میان ماهواره و صدا و سیما نیز نقش اصلی را ایفا می‎‌کنند. به‌عنوان مثال صدا و سیما با پخش شبانه روزی سریال‎هایی با مضمون عاشقانه، علی‎الخصوص عشق‎های مثلثی تاثیر منفی زیادی در شکل‎گیری شخصیت کودکان می‌گذارد. علاوه بر این امروزه پوشش نامناسب والدین حتی در محیط خانواده، نتیجه سریال‎هایی است که از شبکه‎های ماهواره‎ای پخش می‌شود.

فکور در ادامه با تاکید بر اینکه عرضه کارتون‎های غربی با مضامین نامناسب می‎تواند شکل‎گیری شخصیت فرزندان ایرانی را نشانه بگیرد، گفت: همه این موارد ابزارهایی هستند که موجب گرایش غیرطبیعی دختران و پسران در سن پایین به جنس مخالف شده و والدین را با علایمی از قبیل سوال‎های پی در پی جنسیتی، پنهان‎کاری و مخفی‎کاری و اشتیاق برای تنها ماندن در محیطی با جنس مخالف مواجه می‎کند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه والدین به کودکان خود اجازه ارتباط با افرادی با سن بالاتر را ندهند می‏‌تواند یکی از عوامل مهم پیشگیرانه به شمار آید.

منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: