برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۹
شکار گنجشک‌های خوابیده به تفریح شبانه جوانان آستارا تبدیل شده است.
 شکار گنجشک‌های خوابیده به تفریح شبانه جوانان آستارا تبدیل شده است.

شهروز قلی نژاد، رئیس اداره محیط زیست شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: متآسفانه شکار پرندگان، آن هم شبانه و هنگام خواب آنها بر شاخه درختان حاشیه خیابان‌ها و پارک‌ها توسط برخی نوجوانان و جوانان شهر آستارا بسیار نگران کننده شده است.

او با بیان اینکه گنجشک، کبوتر وحشی و چکاوک برخلاف حیوانات موزی، از پرندگان همزیست با جوامع بشری هستند، ادامه داد: علاوه بر در نظر گرفتن این موضوع، اینگونه شکار از هر حیث، به خصوص از لحاظ عرف، اخلاق و شرع، مجاز نیست.

 هیچکدام از اعمال شکار در شب و هنگام خواب پرندگان، با استفاده از آلات غیرمجاز و ذبح غیر شرعی مجاز نیست. این رفتار همیشه مورد نکوهش، اعتراض، به درد آمدن روح و عذاب وجدان بسیاری از شهروندان به خصوص طبیعت دوستان قرار می‌گیرد.

او گفت: این پرندگان علاوه بر آوازخوانی در جهت ایجاد آرامش روحی شهرنشین‌ها، در کمک به گرده‌افشانی درختان و گل‌های طبیعت و فضای سبز، کنترل آفت و حشرات از طریق تغذیه لارو، تخم و خود حشرات موثرند.

او خطاب به خانواده‌ها هشدار داد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست در راستای برخورد با این رفتار ناپسند، علاوه بر تشدید گشت‌های خود در مناطق مختلف شهر و شکارگاه‌ها جهت برخورد جدی با متخلفین و معرفی به مراجع قانونی، آلات شکار آنها را ضبط خواهند کرد.

رئیس اداره محیط زیست آستارا با اشاره به اینکه تهدید امنیت شهروندان و سلب آسایش آنها جرم محسوب می‌شود، از شهروندان خواست در صورت مشاهده اینگونه افراد که حامل آلات شکار هستند، اطلاع رسانی کنند و از مأموران نیروی انتظامی درخواست کرد برای مقابله با این رفتار ناشایست همکاری و مشارکت بیش از پیش داشته باشند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها