برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۶۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰
دستگاه اطلاعاتی یمن درباره طرح توطئه جدید آنکارا و دوحه مبنی بر تکرار سناریوی «موصل» این‌بار در استان‌های جنوبی یمن و ایجاد امارت تکفیری‌ها در این منطقه هشدار داد.
  پایگاه خبری «یمنی پرس» به نقل از یک مقام مسئول در دستگاه اطلاعاتی یمن درباره جزئیات یک طرح به توصیف او خطرناک در این کشور که از سوی دوحه و آنکارا هدایت می‌شود خبر داد.

وی اظهار داشت که طرح بعدی داعش و حامیان آن در یمن است. انجام عملیات تروریستی شامل انفجار و ترور فیزیکی افراد تنها بخشی از این طرح است که با ایجاد درگیری جدید در یمن همراه خواهد شد تا ملت یمن از ایجاد دولتی توانمند دور شود و میدان عملیات القاعده و داعش در استان‌های «البیضاء»، «مأرب»، «الضالع»،«شبوة »و«الجوف» است.

به گفته این مقام اطلاعاتی یمن، طرح جدید بر پایه ایجاد اختلافات و درگیری‌های داخلی در کشورش اجرایی می‌شود. القاعده نیز در این میان از حمایت سیاسی پنهانی برخی از مقامات دور افتاده از قدرت که هیچ راهی برای بازگشت به قدرت به غیر از حمایت از سازمانهای تروریستی با روزنامه‌ها و پایگاه‌های اینترنتی تحت اختیارشان ندارند، برخوردار است. در این رسانه‌ها ایجاد هراس در صفوف مردم و بزرگنمایی توحش عناصر القاعده در اولویت است تا روحیه مردم یمن تضعیف شود.

وی در ادامه این افراد را یک مشت دزد ترسو توصیف کرد که با خون یمنی‌ها برای تحریف حقایق تجارت می‌کند. اگر اراده سیاسی در یمن وجود داشته باشد و به ارتش اختیارات تام داده شود تمام این افراد که خطوط قرمز را رد کرده‌اند، از کشور پاکسازی خواهند شد. اما مشکل این است که برخی افراد و احزاب از پشت درهای بسته از القاعده حمایت و آن را تحسین می‌کنند.

این مقام اطلاعاتی گفت عملیات‌های القاعده در یمن به نسبت 2 به 8 در کشور انجام خواهد شد به این معنا که از هر 10 عملیات تروریستی، 8 عملیات علیه حوثی‌ها و 2 عملیات علیه شهروندان عادی به ویژه در صنعا، بیضاء، مارب، شبوه و ...انجام خواهد شد.

این منبع اطلاعاتی یمن گفت: طرح قطر در منطقه بیانگر این مسئله است که دوحه به دنبال اجرای سناریوی موصل و الانبار در بیضاء، ضالع، مارب و شبوه است. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که سران این سازمان تروریستی برای انجام جنگی بی‌سابقه در این استانهای یمنی خود را آماده کرده‌اند به ویژه که اخباری درباره طرح انصارالله برای از بین بردن القاعده در استان‌های ضالع، مارب، بیضاء و شبوه به گوش این تروریست‌ها رسیده است.

وی گفت: اما گزارش اطلاعاتی ما نشان می‌دهد که توان این سازمان تروریستی آنچنان که رسانه‌های حامی آن به تصویر می‌کشند بالا نیست بلکه توانایی‌های آنها حبابی است و در سال جاری بسیار تضعیف شده اند و تنها شمار اندکی از این تروریست‌ها در استانهای «ابین»، «تعز»، شبوه، مارب و حضرموت حضور دارند.

این منبع آگاه اطلاعاتی یمن که خواست نامش فاش نشود به مهمترین بندهای طرح دوحه و آنکارا برای تکرار سناریوی موصل در استانهای جنوبی یمن اشاره کرد و گفت که شیوخ خلیج فارس، دستگاه اطلاعاتی ترکیه و دوحه از حامیان اصلی این طرح به بهانه جلوگیری از نفوذ ایران در یمن هستند.

جنگ تبلیغاتی ترکیه همسو با این طرح با هشدار وزارت خارجه ترکیه درباره سفر شهروندان ترکیه به یمن آغاز شده است.

مهمترین بندهای این طرح عبارتند از:

    فقدان وجود یک دولت توانمند کمک می‌کند که تروریست‌ها به سهولت نیرو جذب کنند و این اقدام را علنا با شعار جنگ با رافضی‌ها انجام دهند.
    جنگ رسانه‌ای عظیم می‌تواند به عملیات‌های داعش در استانهای مختلف با هماهنگی القاعده انجام شود.
    تسهیلات متعددی به تروریست‌ها داده شود تا عملیات‌های موفقی علیه ارتش و نیروهای امنیتی یمن انجام دهند.
    هدف قرار دادن تاسیسات نفتی، گازی و برقی برای ایجاد هرج و مرج و اعتراض توده مردم یمن علیه کمیته‌های مردمی پیروز در صنعا
    ترور رهبران جنبش اعتراضی جنوبی که از خیزش مجدد مردمی در صنعا حمایت کرده‌اند.
    حذف فیزیکی هر فرد سیاسی، نظامی، رسانه‌ای و امنیتی تاییدکننده انقلاب مردم
    افزایش سیطره تکفیری‌ها بر استان‌های جنوبی و ایجاد امارات به اصطلاح اسلامی در جنوب یمن

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: