برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۵۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۳
نتایج ایرانی‌ها در پایان روز نهم؛
یک طلا و یک نقره حاصل تلاش ورزشکاران ایرانی در نهمین روز از هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون بود. مدال طلای یزدانی در کشتی آزاد و نقره گودرزی در دوچرخه‌سواری ایران را همچنان در رتبه ششم جدول بازی‌ها تا پایان روز نهم نگه داشت.
به گزارش هشت صبح، در پایان نهمین روز از بازی های آسیایی اینچئون، ورزشکاران ایرانی موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره شدند. مدال طلای یزدانی در کشتی در شرایطی بدست آمد که نمایندگان ایران در روز نخست دو مدال را از دست داده بودند. مدال یزدانی هفتمین مدال طلا و بیست و یکمین مدال کاروان ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی است. نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز نهم به شرح زیر است:

پیروزی تیم های ملی کبدی مقابل ژاپن و مالزی

تیم ملی بانوان کبدی ایران در نخستین بازی خود در بازی‌های آسیایی از سد ژاپن گذشت. تیم ملی کبدی مردان موفق شد در اولین دیدار خود در مسابقات آسیایی برابر تیم مالزی با نتیجه 56 بر 22 به پیروزی برسد.

قطر هم تسلیم تیم ملی والیبال ایران شد

تیم ملی والیبال ایران در ادامه بازی‌های آسیایی اینچئون ظهر امروز به وقت محلی برابر قطر قرار گرفت و این تیم را در سه ست متوالی از پیش روی برداشت. تیم کشورمان که برای نخستین بار از ترکیب اصلی استفاده می‌کرد به ترتیب با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 18 از سد تیم چند ملیتی قطر گذشت.

راهیابی تیم کایاک دو نفره قایقرانی به فینال

تیم کایاک دو نفره 500 متر مردان در مرحله نیمه‌نهایی صبح امروز به مصاف حریفانی از تاجیکستان، هنگ‌کنگ، ازبکستان، اندونزی، چین، هند، چین تایپه و ماکائو رفت و با زمان 33/68 ثانیه به عنوان تیم اول راهی فینال شد.

گودرزی در دوچرخه‌سواری مدال نقره گرفت

در نهمین روز از بازیهای آسیایی رقابت های دوچرخه سواری در بخش استقامت جاده برگزار شد که از ایران مهدی سهرابی و آروین معظمی گودرزی حضور داشتند. در پایان این رقابت ها آروین گودری به مقام نایب قهرمانی بازیهای آسیایی دست یافت.
مهدی سهرابی هم با 14 دقیقه و 29 ثانیه هجدهم شد.

هفتمین طلای ایران برگردن یزدانی درخشید

آزادکار تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم بازیهای آسیایی کره‌جنوبی، نخستین مدال طلای کشتی را بر برگردن آویخت. این مدال طلا در شرایطی بدست آمد که کشتی‌گیران ایران در روز نخست دو مدال را از دست داده بودند. مدال یزدانی هفتمین مدال طلای کاروان ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی است.

طلای یزدانی ایران را از بیست عبور داد


تیم ملی بسکتبال برابر چین پیروز شد

تیم ملی بسکتبال ایران دیدار حساس خود برابر چین برای سرگروهی در دور دوم بازی‌های آسیایی را با نتیجه 75 بر 67 با پیروزی پشت سر گذاشت. تیم ایران که تا اینجای کار همه حریفان خود را شکست داده است در مرحله نیمه نهایی با بازنده دیدار تیم‌های کره جنوبی و قطر پیکار خواهد کرد.

رضا قاسمی در فینال دوی 100 متر پنجم شد

مرحله نیمه نهایی دوی 100 متر بازی‌های آسیایی در بخش مردان برگزار شد و حسن تفتیان در این بخش با رکورد  10 ثانیه و 34 از صعود به فینال بازماند. رضا قاسمی دیگر نماینده کشورمان در همین ماده با ثبت زمان 10 ثانیه و 30 صدم ثانیه فینالیست شد و با رکورد 10 ثانیه و 25 صدم ثانیه پنجم شد.

سپیده توکلی دوومیدانی کار هفت‌گانه کار ایران در اولین مسابقه‌اش در دوی ١٠٠ متر مانع با زمان ١٤ ثانیه و ٨٧ صدم ثانیه در گروه خود پنجم شد. وی در دومین مسابقه‌اش در رقابت‌های هفتگانه و در ماده پرش ارتفاع با رکورد یک متر و ٨٣ سانتی‌متر در گروهش اول شد. توکلی، ملی پوش هفت گانه ایران در بخش پرتاب وزنه به رقابت با حریفان خود پرداخت. وی در پرتاب اول خود وزنه را 12 متر و 62 سانتی متر پرتاب کرد و پرتاب‌های دوم و سوم وی نیز رکورد 12 متر و 43 سانتی متر و 12 متر و 54 بود. وی با رکورد 12 متر و 62 سانتی متر در این بخش در جایگاه دوم ایستاد.وی همچنین در دوی 200 متر این ماده با حریفان خود به رقابت پرداخت که در این بخش با رکورد 26 ثانیه و 50 صدم ثانیه در جایگاه پنجم قرار گرفت.

مریم طوسی نیز در فینال دوی 100 متر با کسب رکورد 11 ثانیه و 73 صدم ثانیه به مقام هفتم دست یافت.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:
نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین - دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی(کشتی آزاد)

مدال نقره:
نرجس امام قلی نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر و کیانوش رستمی (وزنه‌برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی(دوچرخه سواری)

مدال برنز:
سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان و تیم کامپوند مردان، حسین عسکری(دوچرخه سواری)

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: